Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Olyan lehangoló a tény, hogy...

Life is beautiful kérdése:

Olyan lehangoló a tény, hogy sokak számára unalmas vagyok, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

már többször éreztem azt ,hogy odaülök suliba egy oszt társ mellé. de alig dumálunk, mikor meg odaülnek mellé a legjobb haverjai, végig dumálják az órát ,meg röhögnek..


nyilván vannak témák, sok téma amiben nem vagyok uncsi..de a mai világban, a hülyülés,buli("húú képzeld mi volt tegnap".. és én persze nem voltam ott így egy szót nem tudok hozzászólni), csajoknál körömlakk blabla.


vannak témák amik érdekelne, a parkour, gitár, filmeket nagyon szeretek csinálni..de nincs senki az osztályból akivel ezekről dumálhatnék..de azt veszem észre ha lenne is ilyen, nem lennék elég jó neki mint dumapartner, ugyanis nincs túl nagy szám..nem tudok eléggé ellazulni, kivéve mikor ital van bennem.


de annyira lehangoló, mikor valamelyik osztálytársam odajön dumálni, kérdezget vmit ,én meg válaszolok, és van hogy nem jön semmi téma. és olyankor otthagy, és tök sz.r kedvem lesz. közbe ő azt gondolja hogy "ez az ember biztos nem kíváncsi rám".. amikor ez egyáltalán nem így van. csak egyszerűen nem jön semmi..


alaptémák (suli, dolgozat,hétvégén volt vmi, hogy vagy) ilyenek még mennek xd.. de amint elfogynak ,kitárgyaljuk..sokszor semmi nem jön


aztán vannak sulin kívüli ismerőseim(2 jó barátom is van) ,akikkel szinte mindig tudok dumálni, megállás nélkül ,mivel van miről beszélni ,hiszen nem találkozunk minden nap..

de akkor a többi osztálytársam miről tud annyit beszélni?

vagy vegyem fel mikrofonra és elemezzem őket ? :D


18f


2011. okt. 19. 17:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ha vannak emberek (pl a barátaid), akikkel jól el tudsz beszélgetni akkor nincs veled nagy baj.

Próbáld azt az osztálytársaiddal, ha nincs témád, hogy kérdezgesd őket. Mindenki szeret pl magáról beszélni.

" mikor valamelyik osztálytársam odajön dumálni, kérdezget vmit ,én meg válaszolok, és van hogy nem jön semmi téma. és olyankor otthagy," - ez pl arra utal, hogy téged kérdezgetnek, mert biztosan szeretnének veled beszélgetni. De az nem beszélgetés, hogy te csak válaszolgatsz és annyi. Némi érdeklődést mutathatnál mások iránt te is. Mert így mindenki azt fogja érezni, hogy téged nem érdekel senki. Még ha nincs is így, kb ez jön le.

Hidd el sokkal népszerűbb leszel, ha mindenkire nagy tág érdeklődő szemmel nézel ezután. Az emberek egoisták.

2011. okt. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát én most kerültem gimibe, rengeteg új ember... de már a legtöbbjükkel beszéltem sokat. Kezdd úgy, hogy megdicséred valakinek a a haját, cipöjét stb. Utána tuti jön valami téma, hogyha pl. megkérdezed, hogy jol vette, és mondja, hogy h&m, akkor mondhatod, hogy azt te is imádod, meg hogy még hol szoktál vásárolni stb. Mindenki imád magáról beszélni, ezt ki is kell használni. Kérdezd a hétvégör, utána pedig mondd, hogy te filmeztél(vagy amit szeretsz), és kérdezd meg, hogy ö szokott-e filmezni szabadidejében. ha igen, akkor adott a téma, ha nem, kérdezd, hogy akkor mivel szokott foglalkozni. Én amúgy sokat szoktam hülyéskedni az osztálytársakkal, így sokkal jobban meg lehet ismerni a másikat, szorosabb lesz a kapcsolat, hiszen az ember általában azzal szokott nevetni, akit kedvel. :) 15/L
2011. okt. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2011. okt. 19. 23:54
 4/4 anonim válasza:

Nekem is volt, illetve van is hasonló problémám. Én másodéves egyetemista srác vagyok, és bizony sokszor tapasztaltam azt, hogy nem egyszerű a kommunikáció sok emberrel. A jelenlegi csoportomban is pl. csak néhány emberrel vagyok jóban, mert a többiek mind bunkó, beképzelt, öntelt, másokat lenéző emberek.. Alapból semmi néznek pl. engem is. Úgyh örülj, amíg egyáltalán van kivel beszélgetni. Én is ismerek több embert, akivel úgy vagyok, hogy vannak bizonyos "alapsablon"-témák, de ha azok kifogynak, teljesen leblokkolok sokszor. Pl. van olyan ember, hogy még jóval a találkozásunk (most per pillanat egy órán) előtt azon agyalok, h na most ezzel mi a túróról fogok beszélgetni.

Én is csak azt tudom tanácsolni, hogy ne agyalj ezeken a dolgokon, hanem ha van az a 2 barátod sulin kívül, akkor örülj nekik, az osztálytársaidat pedig szard le. Persze ezt úgy értem, hogy próbálj meg lazább, kommunikatívabb lenni, felhozni egy-egy olyan témát, ami téged érdekel, és hátha kellemesen fogsz csalódni néhány osztálytársadban, h mégis el tudsz velük beszélgetni érdekes dolgokról is. De az tényleg le zavarjon, h mindig az idióta piálás és bulizás a fő téma. Akik ezekről csacsognak állandóan, azok kb. annyit is érnek.. saját magukról tesznek szegénységi bizonyítványt. Keresd magad körül az értelmes embereket, akikben nem havert, hanem barátot látsz meg.

Legjobbakat!

2011. nov. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!