Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen "alapművek" elengedhete...

Milyen "alapművek" elengedhetetlenek egy olyan személy számára, aki vezetői státuszba szeretne lépni?

Figyelt kérdés
Vannak olyan embertípusok, akik alapból vezetésre születtek, de mi a helyzet azokkal, akiknek van még hová fejlődni ezen a területen. Milyen könyveket célszerű elolvasni, hogy ideális "főnökök" legyenek?
2011. júl. 9. 22:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Egri csillagok, Kőszívű ember fiai, Tüskevér.

Minden József Attila, Petőfi Sándor, Weöres Sándor, Arany János, Katona József, Kosztolányi Dezső, és minden nagy magyar író regénye, novellája, verse.

2011. júl. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ennyi erővel konkrét vezetők, főnökök viselkedését is megfigyelhetném, és levonhatnék belőlük következtetéseket, csak annyi a baj, hogy nem lennék benne biztos, hogy jó úton járok. A kérdést azért tettem fel, hogy abban az esetben, ha valaki már járt ezen az úton, amin jelenleg én is végig szeretnék menni, és van némi tapasztalata, ismer néhány könyvet, amik hasznosak lennének, az megossza velem.
2011. júl. 10. 00:36
 3/9 anonim ***** válasza:
mein kampf, biblia, orbán viktor:rengéshullámok...
2011. júl. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
még annyit hozzáfűzök, hogy aki vezető akar lenni és van 1 kis esze senkinek nem ad tanácsot, hogyan lehet jó vezető. az összes sikerkönyv a veszteseknek készült, akik fizetnek a közhelyekért
2011. júl. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy a vezetők nem osztják meg másokkal a kis "trükkjeiket", de az efféle könyveket nem is ezek a vezetői státuszú emberek írják, hanem pszichológusok, akiknek van némi tapasztalata, és szakterületük mondjuk a sikerorientált emberek viselkedése, vagy hasonló :)
2011. júl. 10. 08:33
 6/9 anonim ***** válasza:

Két fontos szabály van, ha vezető akarsz lenni:

1. Ne ossz meg mindent, amit tudsz.

2011. júl. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Alapművek alatt én is egyből az első válaszra asszociáltam :D


Egyébként meg bemész egy könyvesboltba és elmondod mit szeretnél ennyi.


Ezt töltsd ki ha gondolod: [link]

Kíváncsi vagyok mi jön ki Neked :) és legalább Te is tisztában leszel vele miről indulsz.


Esetleg még megfigyelheted jelenlegi főnökeid viselkedési formáit, megpróbálhatod átvenni őket. Arra vigyázz hogy ennek ne legyen túlságosan kamu hatása.

2011. júl. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

08:28vagyok


csernust megcsalta a felesége, és nem vett észre semmit. 10 pszichológusból 5 ezt, 5 amazt mond. ebben benne van a véleményem a pszihomókusokról. meg általában a "szakemberek"ről


a vezetők az utódaikkal osztják meg csak a trükkjeiket


09:49

találó :)

2011. júl. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
ISTJ jött ki.
2011. júl. 10. 21:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!