Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tudnék tenni ez ellen?...

Mit tudnék tenni ez ellen? Már nagyon utálom magam miatta.

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm, nagyon kedves, vicces, jó fej és szép is. Nagyon szerettem vele beszélgetni, sokszor elmentünk együtt valahova. Egyszer azonban elmondta nekem, hogy valójában roma származású. Nem vagyok rasszista, annak ellenére sem, hogy egyszer meglopott egy ćigány, viszont megijedtem ettől a lánytól és egyre inkább kerülöm... Nem akarom megbántani, pedig mindig is az őszinteség híve voltam, de olyan sok jót tett velem (viszonoztam persze), meg azért, mert roma (de tisztességes!), meg van pecsételve az élete, így nem merem neki elmondani... Csak kitalálom, hogy miért nem tudunk valahova együtt menni, lemerült a pénz a mobilomról így nem tudtam szólni, stb. Ezt azért csinálom, mert undorodom tőle. Ezért magamtól is..Undok féregnek érzem magam, mert kedves, vicces és jó lelkű, de én undorodom tőle mert ćigány. Tudna valaki nekem segíteni? :(
2010. dec. 28. 14:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Elhiszem milyen rossz.Énis undorodom tőlük nem tehetek róla.Háát én a helyedben..nemtudom ha jól érzed magad vele akkor maradjatok barátok .Viszont ha úgy érzed, hogy nem akarsz vele barátkozni akkorne tedd ezt csak te döntheted el.Mondjuk én biztos nem barátkoznék vele.De a te döntésed
2010. dec. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Pont ez az, hogy nem tudom eldönteni...Undorodom tőle, pedig semmi okom rá. Nagyon jó barátnő de nem akarok hazudni neki. :/
2010. dec. 28. 14:57
 3/10 Dilettáns döggomba ***** válasza:
Ez elég gáz, bocsi. Nekem van egy pár roma haverom, és baromi jó fejek, rendesek. Én nem bőrszín alapján választok barátot, hanem hogy milyen ember.
2010. dec. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tudom hogy gáz, ezért utálom magam. ›_‹ Köćsög vagyok azzal a lánnyal, de próbálom legyőzni magamban azt a gusztustalan érzést, de nem sikerül. :(
2010. dec. 28. 15:12
 5/10 anonim ***** válasza:
Most ha neked jó barátnőd miért zavar,hogy roma?Nem tudsz benne megbízni?Ha egy roma meglopott az összes meg fog?az undort nem értem....büdös?
2010. dec. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én se értem. De pont ezt írom, hogy nem érdekel, hogy meglopott, nem leszek ettől rasszista..Legalábbis nem akartam.. Nem értem magamat.. :/
2010. dec. 28. 16:32
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát ha így érzel,akkor ne barátkozz vele,csak később meg ne bánd,hogy jó barátot hagytál így elmenni magad mellett.
2010. dec. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ne gondolj egy emberre sem úgy, hogy cigány, fehér, vagy zsidó, vagy akármi. Nem ez a lényeg. Alapvetően attól, hogy más a színük, vagy másban hisznek, ugyanúgy emberek, mint te meg én. A cselekedetei alapján ítéld meg az embert. Azt mondtad kedves, vicces, jó fej és szép. Ez a lényeg, nem? Vagy ha már ennyire nem szereted a cigányokat, ne úgy gondolj rá, mint egy cigányra, hanem mint egy barátodra.
2010. dec. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Pont ez az, ami nem megy. :( Nagyon rossz érzés, hogy szeretem, de undorodik tőle a másik, gusztustalan felem.. :(
2010. dec. 28. 17:48
 10/10 Yoyoco válasza:
Mi lett volna ha nem mondja meg és nem tudod meg,hogy roma származású??? Most is vidáman együtt lennél vele! Miért? Mert jól érzed magad vele!!! Én angliában élek,itt van vagy 100 nemzet egy helyen. Nem hiszem,hogy akárkit is el kéne ítélned a származása miatt. Inkább állíts fel egy értékrendet magadban emberileg és úgy szelektáld a barátaidat,barátnőidet,hogy azoknak megfelel e vagy nem ha már megismerted. Az én tapasztalatom az,hogy van gusztustalan cigány,néger,indiai...de van még féregebb fehér is,magyar is meg akármilyen. És nézz magadba,mert lehet,hogy feleannyit nem érsz emberileg mint ő,de lehet,hogy ő bökne hátba egy olyan helyzetbe. Egy biztos,ha elmondta akkor számítasz neki.
2011. jan. 17. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!