Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem igazán tudom, hogy merre...

Nem igazán tudom, hogy merre kéne menni jövőügyileg. Adnátok valami tanács-félét?

Figyelt kérdés

Na most, nem hinném, hogy egyedül vagyok gondommal a világban, meg ezernyi ilyen kérdés lehet már errefelé, de azért gondoltam, saját szemszögből is rákérdezek. Tehát: fogalmam sincs, mihez kellene kezdenem magammal. Úgy értem, "mi leszel, ha nagy leszel"-ügyben. Igazából eddig gondolkodtam bölcsészeti szakon, és utána is olvastam - és hát ez lett a vesztem, mert mindenhol csak azt látom, hogy azzal nem megyek semmire. (Nem vagyok még közvetlenül választási időszakban 15 éves fejjel, de úgy érzem, nem ártana azért egy nagyjából-irányt belőni.) Nézelődtem már ezzel foglalkozó honlapokon is, de még mindig nem találtam meg azt az irányt, amiről úgy érzem, hosszabb távon tudnám követni... Érdekelnek a külföldi kultúrák, leginkább a régi kínai császáros időszak tud "felspanolni" (reménytelen álmodozó lévén úgy döntöttem, ha lesz időm, csinálok egy időgépet XD) a maga titokzatosságával, meg mindenével, és hát vonzanak az efféle dolgok. Töriórán pedig egész jól elvagyok, meg talán még magyaron is. (tanár nem akarok lenni...) Írogatni is szoktam, azokban a történetekben is leginkább az érzelmi oldalát fogom meg a dolgoknak, furább szemszögekből. Gondolkodtam a pszichológián is, de ahhoz nekem nincs elég jó kommunikációs képességem, meg túl empatikusnak sem érzem magam. Az újságíró szakmához kapcsolatrendszerem sincs, meg szerintem nem is lesz...

Szóval leginkább az élet titokzatosabb oldala érint meg, vagy valami ilyesmi, nem tudom jobban megfogalmazni. Viszont ehhez nem találok semmi konkrét célt. Mármint szakmegnevezést.

Szóval az lenne a kérdésem, hogy mondjuk ti mit tennétek a helyemben? x)


2010. nov. 28. 16:21
 1/4 anonim ***** válasza:
irány külföld és régészet vagy valami hasonló, az idegen nyelv jól megy?
2010. nov. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, mennyire nagy rá a kereslet, mert hát azért az sem utolsó szempont, meg így hirtelenjében nem is érzek nagy késztetést rá, annyira nem vagyok töri-fan :(

A nyelvi részére meg inkább egy "megyeget"-et mondanék.

2010. nov. 28. 16:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem igyekezz tanulni valami praktikusat, gyakorlatban jól használhatót, közben pedig ásd bele magadat "hobbikén"olyanokba, amik igazán érdekelnek, mert nem tudhatod, hogy mit hoz a jövő, ha majd kilépsz az ÉLETBE, minden csak a javdra fog válni!!
2010. nov. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

utolsóval egyet értek. Szerintem ami téged érdekel(külföldi kultúrák, kínai császáros időszak, ahohy írtad)azzal sok mindent nem tudsz kezdeni kereseti szempontból, úgyh hobbiszinten foglalkozz ezekkel...

Amúgy én is hasonló cipőben jártam/(ok), szóval nem tudtam eldönteni érettségi után , hogy hogyan tovább, mit kezdjek magammal, milyen suliba jelentkezzek egyáltalán stb stb... Az lett a vége, hogy ahova felvettek oda nem mentem el, mellesleg Bölcsészkarra:)), és pont azért hagytam ki amit írtál, mert rájöttem, hogy nincs értelme az egésznek, de nem bántam meg, sokan mondták azóta is, hogy nehéz lett volna nagyon, aztán meg kitörölhetem vele a.... szóval ez van. Aztán most az a legelterjedtebb elmélet, hogy akármit tanusz úgy sem mész vele semmire, nem találsz majd munkát stb...vagy legalábbis nagyon nehéz lesz...

Én úgy vagyok vele, hogy elvégzek valamilyen főiskolát, n aazért nem a leggagyibbat, szóval valami neveset, hogy aztán majd ha dolgoznom kell akkor vmit azért fel tudjak mutatni, hogy igen én ide jártam. De amugy ugyis azt nézik, hogy hány nyelven tudsz milyen szinten szoval szerintem ezt célozd meg. De bölcsészkarra semmiképp se menj ha tanácsolhatom, mert volt osztálytársam is odament, és nagyon nehéz, bár nem tudom te milyen re akarsz, ő anglisztikára ment, és nagyon kemény. Angol irodalom, nyelvtan, olyan szinten kell tudni ezeket mint kb a maygar irodalmat meg nyelvtant...szóval szerintem mást válassz, hogy mit, abban majd egy pályaválsztási tanácsadó segít, keress fel egyet. sok sikert!

2010. nov. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!