Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem érdeklődök az...

Miért nem érdeklődök az emberek felé?

Figyelt kérdés
Mostanában azt vettem észre,hogy igazából nem érdekelnek mások.Hogy csak udvariasságból megy a "Hogy vagy?",meg ha valaki vmit mesél,totál unom.Túlságosan belefeledkeztem a magam kis életébe,a saját problémáimba?Annyira szeretnék nem ilyen lenni...Hogy tudnék megváltozni?Rettenetesen zavar,régen nem voltam ilyen:(
2010. nov. 15. 18:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Engem se érdekelnek mások

De miért érdekeljenek mások ?

Mindenek végén másokat sem fog érdekelni, hogy TE milyen helyzetben van

Anyud, apud, pár igaz barát/rokon, s igazából ennyi

Ennyi azok száma akik valóban fejet fordítanak majd a kiáltásaidra. A többiek......megleszel döbbenve, hogy paradoxális módon pont annyira érdektelenek lesznek irántad, mint amennyire te érdeklődtél irántuk.


Ne légy naív, az emberek nem angyalok

2010. nov. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy egyedül ezzel... miért érdekelnének olyanok akik csak magukra gondolnak? Az emberek gonoszak, ha megkérdeznék őket hogy éhínség idején ölnének e az ételért akkor mindenki nemet mondana mert a társadalom ezt a viselkedést várja el tőlük. Nem mondják ki, de ha következmények nélkül ölhetnénk, akkor mindenki élne a lehetőséggel. Azt hisszük hogy mi vagyunk a fejlődés csúcsa de mondd, láttál már állatot amely tömegesen mészárolja fajtársait olajért, fémekért és egyéb olyan dolgokért amiért gyilkolunk? Nem érdemeljük meg hogy létezzünk.
2010. nov. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

nekem pl az a bajom, hogy, ha megdobok valakit egy ilyen Hogy vagy?-gyal, akkor belekezd, még úgy érdekel is valamennyire, de utána meg beleunok, és én is csak udvariasságból nevetek, ha más nevet, és sztem néha már látszik rajtam a megjátszás, pedig nem akarom ezt...mármint megjátszani...nemtudom, hogy nálad van e ilyen, de nekem azt ajánlották, hogy olvassak sokat, mert hogy az figyelemfejleszt, vagy mi...

egyébként én is rühellem ezeket a mizu? hogy vagyokat?...mostanában nem is teszem fel ezeket, csak ha nagyon nincs mit mondani...(:

2010. nov. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Engem sem érdekel senki. Nagyban teszek az összes emberre. Rengeteg ember vesz körül, ezekből viszont összesen 2(!)van akikre igazán kíváncsi vagyok. Ők az igaz barátaim és ennyi. Nálam azért alakult ez így mert én az a fajta ember vagyok, akin mindenki keresztül néz. Tudomást sem vesznek arról, h élek. Ez ment egész életemben. Egy idő után elegem lett és kezdtem én is átnézni mindenkin. Sztem veled is hasonló lehet a helyzet csak még nem igazán tudatosodott benned.

Egyetemen azoknak az embereknek a száma, akiket barátaimnak nevezek: 0. Van, akivel beszélgetek, van, aki mindig mellettem ül, de állandóan csak a maga baját szajkózza, az, h velem mi van hangyaf@sznyit nem érdekli. És ez nevezi magát barátomnak.

Ne is akarj más bajával foglalkozni én azt mondom. Ne legyél kíváncsi senkire, rád sem kíváncsi igazán senki. Leszámítva 1-2 embert. Legalább hozzászoksz, h egyedül vagy. Mind egyedül vagyunk ebben a világban. Teljesen mind1 hány barát és társ áll mellettünk, akkor is egyedül vagyunk. Saját lelkünkkel, saját nyomorunkkal, ezeket meg senki nem tudja teljesen megérteni, átérezni csak mi.

Szóval én azt mondom, ne akarj változni. Örülj, h ilyen lettél. Minél inkább érdekelnek mások, annál naivabbá válsz.

Azzal pedig, h az ember a legelcseszettebb faj a földön teljes mértékig egyet értek. Ha hinnék istenben fél percig nem csodálkoznék rajta miért tojik nagy ívben a fejünkre...

2010. nov. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hmm...eléggé elgondolkodtató:S

De egyébként igaz...mármint az,hogy mások is ilyenek.

Az utolsó nagyon eltalálta:a közösség,ahol a mindennapjaimat töltöm(középiskolában),egy nagy 0.Mindenki átnéz mindenkin,igazi barátságot is nagyítóval kell keresni...Szóval nekem is tele van a hócipőm ezzel az érzéketlenséggel,ami itt megy.Talán pont hogy ezért szeretnék érdeklődni az emberek felé,hogy én ne legyek ilyen,mert ez egyszerűen borzalmas.

2010. nov. 16. 23:05
 6/6 anonim ***** válasza:

Valahogy én is ilyen vagyok.

Néha utálom, hogy ilyen vagyok, de van mikor elfogadom és szeretem is. ÉRdekes amúgy.

Azzal én is egyetértek, hogy a világon az ember a legelcseszetebb faj. Teljesen ugyanezt gondolom én is !

A másik az, hogy szerintem más se érdekel az , amit én mondok . Csak magunkra számíthatunk.

L,

2010. nov. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!