Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi bajom lehet? Nem tudok...

Mi bajom lehet? Nem tudok plüss és gyermekkori takaró nélkül aludni? Leszokjak?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, és sajnos nagyon abnormálisnak érzem magam emiatt, de nem tudok a macim nélkül (ami 150cm) és a kis takaróm nélkül aludni egy percet sem, max a takaró nélkül megy, de a maci nem maradhat el..

Lehet aranyosnak tűnik, de engem már inkább zavar, hogy akkor is szenvedek ha egy ismerosomhoz megyek aludni, es le kellett vinnem ezeket a balatoni nyaralásomra is… amég volt párom úgy sikerült aludnom, hogy 1 centi mozgásteret se hagytam neki, mert nem volt ott a macim és éreznem kell, hogy van mellettem valaki, ill valoszinunek tartom, hogy kiskoromba nagyon, nagyon kevés figyelmet és törődést kaptam, de nem hiszem, hogy ennek ilyen drasztikus végkifejlete lenne, hogy nem tudok pihenni ha nem érzem magam mellett a takaróm és a macim, ráadásul a kis takaró amivel tudok aludni mar minimum 30-40éves, és annyira el van kopva, hogy már szinte nincs is, és nem is találok neten, hogy újra tudjam venni, es fogalmam sincs mi lesz velem, ha teljesen szétfoszlik.. de nem is akarom, hogy az legyen, hogy 30 évesen is hurcolom magammal a takaróm, macim, le kellene szoknom, de amennyire ragaszkodom hozzájuk, lehetetlennek érzem.



okt. 5. 19:32
A kérdező szavazást indított:
Igen, baj hogy nem tudsz ezek nélkül aludni, szokj le róluk, és hagyd el.
Nem, nem baj, hogy nem tudsz ezek nélkül aludni, folytasd ameddig jól esik.
6 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
En is vagy a macimmal(kabala) aludtam vagy a pasimmal. Néha meg koliban pl könyvvel olvasás után. Nálam is ez váltakozott anno. De nekem semmiféle görcseim nem voltak ettol. Bele se gondoltam az egészbe nem veséztem ki.
okt. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg aranyos lenne, de 150cm-es plüss? Inkább pasizz be. A takaródat valami szabó varró még megmentheti.
okt. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
50%
Ideje leszokni. Jót fog tenni, hidd el, nem normális, ha az ember megreked a gyerekkorban. A teljes világnézeted és önképed megváltozik, ha felnőttként viselkedsz.
okt. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

De ez olyan cukii <3

Barátnőmnek is van egy nagy plüsse, és eleve nehezen alszik el, ha idegen helyen van. Persze, ha téged zavar ez, akkor talán érdemes lenne egy pszichológust kérdezned, ő ki tudná deríteni az okokat, és segíteni is tudna, de egyébként én ezt egyáltalán nem tartom zavaró tulajdonságnak.

Meg aztán na, ne azon aggódj, hogy 8-10 év múlva mi lesz, az még rengeteg idő! Gondolj bele! Most vagy 22, mire 30 leszel, az még 8 év. Annyi idő telik el addig, mint amennyi 14 éves korod óta eltelt.


"amég volt párom úgy sikerült aludnom, hogy 1 centi mozgásteret se hagytam neki, mert nem volt ott a macim és éreznem kell, hogy van mellettem valaki"

Ugye tudod, hogy ezt mennyire lehet imádni? Nekem is barátnőm ha együtt alszunk, akkor kvázi rajtam alszik, átölel, hozzámbújik, és.. én ezt imádom.

okt. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

10

Te honnan veszed,hogy nálunk rossz valami,nem értem.

okt. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek meg van a maga defektje. Neked ez jutott. Én például 18 éves koromtól egész 30 éves koromig az esti kábszeres cigim nélkül nem tudtam aludni. De sikerült elengedni.


De most is meg van a defektem. Nem járok el sehova, csak dolgozni meg a boltba.


Nincs normális ember ezen a bolygón. Csak van, aki jól titkolja, míg más nem tudja eltitkolni a saját defektjét.

okt. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
#6 Azért azt te is érzed, hogy egy plüssmaci és egy füves cigi között van némi számottevő különbség.
tegnapelőtt 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
36%

6-os vagyok.

Lényegében mindkettő lelki függőség.

A különbség az, hogy az én defektem sokkal költségesebb volt, mint a kérdezőé.

Ahogy a fű hiányától, úgy a Kérdezőnek is a maci és a takaró hiányától keletkezik a lelkében egy betöltetlen űr.

Azt az űrt pedig, amíg nem tölti be valami más, addig nem is fog tudni a macikája nélkül aludni.

Nálam a fű hiányát sem tudta másik személy betölteni. Ideig óráig ki lehetett pótolni, de elégtelen volt.

Nálam Isten töltötte be az úrt, ami a fű helyén keletkezett.

És este, lefekvés előtt Istent öleltem át, mint ahogy a Kérdező a macikáját. És velem volt egész éjjel, reggel is velem volt és egész nap, ahogyan most is velem van. És senki nem látja, csak ha én akarom.


Az ateisták szerint ezért vagyok defektes. Én viszont normálisabbnak érzem magam.

De alapvetően nincs nagy különbség a füvescigi és a 150 centiméteres macika között. Megint mások az esti sörikére esküsznek. Megint mások addig nem tudnak aludni, míg ki nem elégítik magukat.


A Kérdező is érzi, hogy itt valami lelki szükséglet töltődik be a macival és a kistakarójával. Biztonság érzetet ad.


Nem biztos, hogy mindenki készen áll arra, hogy Istenre cserélje azt, amivel a lelki űrt betölti magában. Van aki talán sosem áll erre készen és mást keres.

tegnapelőtt 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
De van. Azért te droghoz nyúltál, amíg a kérdező egy plüss macihoz. Szerintem inkább a plüss, mint beszíva beájúlni.
tegnapelőtt 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

9!

6,8 vagyok.

Ezt nem is vitatom. Jobb ma egy plüss, mint holnap egy füvescigi.

Mert a plüssből egy van, és az bőven elég. A takaró meg ha szétfoszlik még mindig ott van a plüss.

Füves cigiből pedig egy is sok és ezer sosem elég.

tegnapelőtt 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!