Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mekkora értéke van a pénznek,...

Mekkora értéke van a pénznek, vagy tárgyi dolgoknak, mint például egy autónak?

Figyelt kérdés

Sokszor gondolkodom azon, hogy milyen anyagi körülmények között élek, vajon az mennyire átlagos mennyire luxus, vagy esetleg csak mennyivel jobb helyzetben vagyok az átlagnál, vagy épp ez az átlag.


Nem tudom magamban összerakni a az életem és a vagyonom, vagyontárgyaim értékét.


Van házam, ami azért nem túl modern, már lehetne egy kicsit felútítani, de saját és ki van fizetve. Van félre tett pénzem, legyen mondjuk 25millió forint, havi 600.000-700.000 ft-ot keresek, nem szenvedek hiányt semmiben, nem éhezek, nincs hitelem, van két autóm.

Az autókból az egyik egy 25 éves fiat, azzal járok dolgozni és sok más helyre ha kell. A másik autóm egy 2012-es Skoda Superb, amit nem sokat használok, de néha cikinek is érzem, amikor van aki már 3 éves korában lecseréli az autóját, nekem pedig a második autóm is már 12-13 éves és van rajta pár parkolási sérülés is.


Igaz mondhatni jól keresek, mégis kevésnek érzem a fizetésemet, a félretett pénzemet, az autókat, stb. 34 éves vagyok, van aki szerint ennyi idősen jóval többet kellett volna már elérnem az életben, kereshetnék többet is, ma már ez az átlag fizetés, hiába hangzik jól 6-700e. ft, ez ma már nem fizetés, van aki szerint pedig szerencsés vagyok, más még ennyit sem keres, van aki szerint meg ez egy normál életszínvonal.


Nem találom a helyem ezen a téren, nem tudom hova kellene még fejlődnöm, vagy hogy mi tekinthető szegénységnek, átlagosnak, átlag felettinek vagy gazdagságnak.


tegnap 22:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Érezd magad szerencsésnek. Én például 27 éves vagyok, és a tartozásaimon kívül egy autóm van, meg ugye az egyéb ingóságaim. Ingatlant csak kisebb hányadban örököltem, amit pedig az eladás után kapok majd (cca 15 millió), az legfeljebb önerő lehet egy lakáshitelhez. És én sem keresek rosszul (illetve teszek is a még jobbért), de havi félmillió simán elmegy arra, hogy el tudjam magam tartani (mindenféle luxus nélkül).
tegnap 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az egonak semmi se elég

Ha lenne 100 db Ferrarid, Lambód, 20 milliardot, 10 lakásod annál is tobbet akarnál

ma 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Boldogtalan vagy azert vagy elégedetlen
ma 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!