A fizetésemet hogy osszam be?
Részletek nélkül nem lehet pénzügyi tanácsot adni...
Pont, hogy a részletek alapján lehet a lehető legjobb opciókat felvázolni.
Amikor ügyfeleimmel ezt tárgyaljuk mindig kérek egy részletes havi-3havi bevétel-kiadás listát. Amin szerepelnek a kötelező fizetni valóktól az egyéni apró kiadások/igények.
A legtöbb otthoni fészekben ülő csibék zöménél kiderül sok esetben, hogy simán meg tudná venni az adott dolgokat, csak rendkívül ostobák és nem hajlandóak "áldozatot hozni" a megszokott dolgaikat félretenni 1-3 alkalommal a nagyobb és hasznos célért.
Ezért megrekednek.
Ha akarsz tényleg választ kapni a kérdésedre... Meg kell nyílnod vagy töröld a kérdést, mert így nincs semmi értelme megfelelő részletek nélkül.
Nőlj fel fejben is!
Senkinek se lehet segíteni, ha nem avat be a dolgaiba.
Akkor legalább privátban vázold fel.
Rakj el x összeget ameddig össze nem jön az ára.
Pl havi 50et. Ezt hívják spórolásnak, nem kell mindig mindent azonnal megvenni. Addig ameddig nincs gép fejleszd máshogy az ehhez szükséges ismereteidet. Pl kezd el tanulni a photoshoppot vagy szórakozz a telefonod beállításaival.
A fényképezés nem egy egyszeri kiadás. Ha most veszel egy olyan kényképezőgépet, ami kb. futja a fizetésedből, az nem egy csúcs kategóriás gép valószínűleg (kivéve, ha keresel havi 2 millát, nem tudom). Aztán valószínűleg szükség lesz állványra, több objektívre, szűrőkre, amik szintén viszik a pénzt. Az, hogy most kitaláltad, hogy látsz benne potenciált, nem jelent semmit. Ha nem tetszik, akkor kidobtál egy drága gépre borzasztó sok pénzt. Ha közepes árlategóriára gondolsz, akkor pedig nem fogsz rögtön rendezvényeken fotózni, mert nem fogsz a piacon megragadni azok mellett, akik több millás gépekkel és objektívekkel rendelkeznek.
Szóval ez a hobbi anyagilag nem az a ,,jelenleg látok benne potenciált".
Máshol már mindent leírtak, amire szükséged van. Pénzügyi tudatosság címszó alatt érdemes keresni. Kiszámoló blog és YouTube akadémiája, meg sok másik könyv és weboldal nagyon hasznos hozzá.
Ha csak hobbiból csinálod, vagyis megtérülést nem remélsz a fotózástól, akkor is hasznos, ha megtanulod beosztani a pénzedet, mert a fotózás rendkívül költséges hobbi.
Ha abban is reménykedsz, hogy pénzt kapnod is sikerülhet a fotózásért, akkor pláne nélkülözhetetlen a gazdasági, vállalkozási ismeretek megszerzése.
A fotós piac iszonyatosan túltelített, ami szörnyen erős árversenyt diktál. Messze nem elég csak a fotózásban jónak lenni. Az üzleti oldalához is nagyon értened kell, hogy meg tudj élni belőle, különben nagyon csúnya csalódássá válik, hogy csak viszi a pénzt, bevételt meg nem termel. Ha az üzleti oldalával nem szeretnél foglalkozni, akkor inkább bele se vágj, mert csak úgy magától megélni nem fogsz belőle ilyen piaci körülmények között.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!