Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy van ez az önbizalom terén?

Hogy van ez az önbizalom terén?

Figyelt kérdés
Azt figyeltem meg hogy nagyon társoság függő hogy mennyi önbizalmam van. Ha munkáról vagy probléma megoldásról van szó, akkor vagy egyedül, vagy max egy másik emberrel szeretek együtt dolgozni és akkor is nem feltétlenül irányítani, hanem közös kompromisszumra jutni egyenlő félként. Van egy társoság amibe néha szoktam járni. A társoság tagjaitól 1-2 dologban sikeresebb vagyok, de én ezt soha nem éreztettem velük. Ennek ellenére ha valami baj van, akkor tőlem várják a megoldást, felruháznak egyfajta apa szereppel, holott én erre nem vágyom. Van egy másik társoság is, ahol úgy minden téren a közép mezőnyben mozgok. Itt pedig az az érdekes hogy olyan szinten mellőznek, hogy ha ritkán véleményt is alkotok valamiről akkor azt vagy nem veszik számításba, vagy kb úgy tesznek mintha megsem halották volna. Mi lehet az oka ennek a nagy különbségnek? Már csak azért is mert nagyon furcsa az egyik szerepből a másikba kerülni.

júl. 17. 07:18
 1/1 anonim ***** válasza:

A társadalmi szerepünk az nagyban függ a társadalomtól.

Jelen esetben attól a kis emberek alkotta csoportól ,amibe benne vagy.

Persze lehet tenni azért ,hogy egyik szerepből átkerülj a másikba ,de ehhez az kell ,hogy a szerep által megkívánt értékeket elsajátítsd.


A különbség abból fakad ,hogy az egyik társaság felfedezte illetve értékesnek,hasznosnak látja azokat az értékeket ,amikkel te rendelkezel.Ezért ruháznak fel az apa szerepével ,mert ők alkalmasnak tartanak abból adódóan ,hogy látják benned az értékeket.


A másik társaság lehet ,hogy kevésbé figyelmes vagy nem tartják értékesnek,hasznosnak az értékeidet ,ami abból is származhat ,hogy a te értékeid nagyon eltér az övéiktől.


Igazából számtalan oka van ennek!


De egyébbként az normális ,ha a társaságtól függ az önbizalmad egyrésze.

Minden embernél így van.

Persze mindenkinek van egy alapvető egészséges önbizalma illetve ,ha neked nincs akkor csinálj magadnak egyet.

pl:sportáltal különböző emberekkel kapcsolatos élményekkel.

Nem azt jelenti ,hogy le kell mindenkit igázni ,hanem azt ,hogy minden helyzetben próbálsz helyesen cselekedni illetve azt ,hogy segítesz a bajba jutott embereken.Nemtől függetlenűl.

júl. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!