Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Retentően lámpalázas vagyok...

Retentően lámpalázas vagyok hogyan tudom legyőzni? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Most magyarból azt a házi feladatot kaptuk h tanuljuk meg a himnuszt elejétől végéig én megtanulom rendesen de mikor mondanom kéne képes vagyok azt mondani a tanárnak h nem tanultam meg nem szeretném ugyan ezt eljátszani mit tavaly a Waelsi bárdoknál. Szóval ha tudtok lécci segítsetek!
2010. okt. 19. 17:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A többiektől félsz? Mert akkor kérdezd meg a tanárt, hogy fel tudnád-e mondani neki szünetben inkább. Én is így csináltam tavaly, a Himnusznál és a Szózatnál is.
2010. okt. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát nem a többiektől csak h így kimegyek és úristen ez nekem nem fog menni elkezd remegni a lábam mag izadni a kezem meg h mindenki engem néz..:S
2010. okt. 19. 17:45
 3/7 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy menni fog, mert ez egyáltalán nem egy nagy dolog. Tudod a verset? Igen, megtanultad. A tanár is látja rajtad, hogy izgulsz, ha nem megy, biztos segíteni fog :)
2010. okt. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát megpróbálok pozitívan hozzá állni :)
2010. okt. 19. 17:53
 5/7 anonim ***** válasza:
Amúgy hány éves vagy? Milyen nemű?
2010. okt. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Szia!

Én is pont ilyen voltam, sőt lehet most is ilyen lennék még, ha járnék még suliba. Remegés, hasfájás, gyomorgörcs, nyeldeklés, a szívem majd kiugrott. Én nem tudtam legyőzni, sokszor kerültem kellemetlen helyzetbe és én is mindig imádkoztam, hogy ne nekem kelljen felmondani a verset. Borzasztó volt!

2 éve volt egy olyan, hogy mennem kellett az orvoshoz, de nagyon ideges voltam már előtte, ugyanúgy, mint régen. Lefeküdtem, becsuktam a szemem és elképzeltem, hogy minden rendben van, nem félek, lazán besétálok a kórházba, leülök a váróhelyiségben, vigyorgok, jó a kedvem. Kijön a doki, behív. Bemegyek, úgy köszönök neki mintha a legjobb cimborák lennénk és elkezdünk dumálni, röhögni, minden hülyeségen. Megvizsgál, közben én még mindig vigyorgok. majd elmegyek.

Ez a módszer az önhipnózis módszere, olvastam róla egy jó könyvet (Kurt Tepperwein: Az önhipnózis magasiskolája).

A tudatalattinkból jön végülis a félelem, ami okozza ezeket a hülye tüneteket (remegés, gyomorgörcs). A tudatalattink olyan, hogy könnyen becsapható. Nem tud különbséget tenni a valóban megtörtént dolgok és a nem megtörténtek között. Ezt kihasználjuk és elképzeljük magunkban az adott szituációt amitől félünk, de átírjuk pozitívba, sőt! Jól eltúlozzuk, már már nevetségesre. Ezt elég alkalomadtán olyan 5-10 percig elképzelni. Majd folytatod a napi teendőidet.

Képzeld el, hogy én a dokihoz menés előtt 3X képzeltem el ezt a vicces szitut, köztük olyan negyed órás szünet volt és mikor elmentem, olyan laza voltam és oldott, hogy csak néztem! Kijött egy nő az orvostól, fellélegzett és odaszólt nekem, hogy "Hát ezen is túl vagyok végre", én meg csak mosolyogtam rá és abszolút nem féltem.

Próbáld ki, megéri, hidd el csoda fog történni.

Csak azt ne felejtsd el, hogy nem elég egyszeri siker, ezt ismételgetni kell, mert különben visszaalakulsz és a következő alkalommal megint félni fogsz. Mindaddig így készüklj a felelésekre, amíg el nem jön az az idő,hogy már enélkül is bátorrá váltál, mert önmagadat meggyógyítottad a saját képzeleteddel, elméddel. Drukkolok neked!

2010. okt. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

13 éves vagyok és lány !

Köszönöm mindenkinek aki írt (: sokat fogok ellene tenni :)

2010. dec. 20. 17:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!