Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy tudok változtatni ezen?...

Hogy tudok változtatni ezen? Gyakran nem gondolkozok, csak mondok valamit, amire rögtön rájövök, hogy b@sszus, de bunkó voltam.

Figyelt kérdés

Általában mondjuk csak kis dolgokról van szó, szóval azért nem olyan durva a helyzet.

És ezt tudom magamról ezt a tulajdonságot, de mindig utána jövök csak rá. Hogy lehetne valahogy, hogy ki se mondjam?

Hülye választ légyszi ne írjatok. Köszi.

14/l


2010. szept. 25. 09:05
 1/4 anonim ***** válasza:
pl mit .. írj pár pl.
2010. szept. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Előszőr is megkéne állapitani,hogy ez hányszor fordul elő és hogyha tényleg hülyeséget mondtál-e vagy sem. Nem lehetséges, hogy önértékelési zavarod van és még arra is azt hiszed, hogy rossz ami valóban jó volt ? Ezt elkéne döntsd.


Általában ha szinte minden mondatod után úgy érzed, hogy hülyeséget mondtál akkor ott már önértékelési problémákról van szó. Vagyis azt jelenti, hogy valami belső gonddal küzdesz, pl. nem vagy megelégedve magaddal valamilyen téren, és ezért a beszélőképességed sincs rendben. Pont olyan, mint egy számitógépnél: ha valami elromlik benne az számos más funkció elromlását is eredményezheti.


Ha viszont csak alkalmanként fordul elő, hogy "hülyeséget" mondasz akkor egyszerűen nyelj egyet és ne mond ki ! Általában az ember tudja uralni magát és visszatudja fojtani a szót, de ha annyira önuralmatlan vagy beszéd szempontjából, mint egy részeg, akkor az első opcióm a problémád (vagyis önértékelési zavar )


De ezt neked kell tudnod, szóval melyik vagy ?

2010. szept. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtatok. Nem, én nem mondanám azért az elsőt. Úgy néha kicsúsznak dolgok, most nem jut hirtelen eszembe, de gondolkozok, hogy pl. mi.

Meg inkább olyan, hogy hirtelen jön, szóval nem az, hogy kigondolom, és akkor vissza tudom folytani, azt visszaszoktam :), hanem pont az a baj, hogy nem gondolkozok, csak mondok valamit.

De amúgy szerintem sok ember van ezzel így, nem hiszem, hogy olyan ritka problémáról van szó. :)

2010. szept. 25. 17:50
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam, sőt, gyakran ma is ebbe a hibába csúszok. Próbálok előbb gondolkodni, mint hogy beszélnék, és próbálok arra is gondolni, hogy vajon mit érzek, mielőtt elszólnám magam.
2010. szept. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!