Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy érjem el azt hogy ne...

Hogy érjem el azt hogy ne érdekeljen mások véleménye?

Figyelt kérdés
Hogy pl. ne vegyem magamra a sértéseket, ne foglakozzak ilyenekkel? Van erre egy jól bevált módszer vagy tipp? Szeretnék lazább lenni és szinte "le sz@rni" mindent.
2010. szept. 5. 18:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
ez engem is érdekelne,én azt vettem észre,ha vkivel angyon jól elvagyok,szóval,ha érzem,hogx szeretnek,akkor nem érdekel más véleménye..és magabiztos vagyok...
2010. szept. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egyéb vélemény? :D mert nem nagyon jönnek.
2010. szept. 5. 19:11
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is így voltam.

Próbáld ki azt, hogy ha mondanak egy olyat, hogy pl: "Na mi van husi?" akkor visszaszólsz (MAGADBAN! bár nem feltétlen), hogy:"semmi kö.csög disznó". :)

Nekem bevállt.

2010. szept. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Jöhetnek ám az ötletek! :)
2010. szept. 5. 19:45
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia !


Szerintem előszőr magadban kell tisztában legyél minden egyes részlettel, ami hozzád kapcsolódik. Ha pl. valaki beszól neked a testformádra vagy a hajadra vagy a ruházatodra vonatkozóan és te megsértődsz vagy még idegességedben el is orditod magad és elküldöd az illetőt melegebb éghajlatra, akkor az azt jelenti, hogy te sem vagy igazán elégedett az érintett testrészeddel vagy azzal, amivel épp hergelni próbáltak( ez lehet viselkedéstől elkezdve egészen a kutyádig )


Szerintem abban a pillanatban amikor leülsz magaddal szemben a tükörben és megvitatod saját magaddal, hogy a te tested oké és nincs semmi gond vele, attól a perctől kezdve már nem érdekel mit mond más. Mert ha megakarod tudni az igazán laza emberek titkát akkor elárulom, hogy mi az: rengetegszer beszélgetnek el önmagukkal, akár hangosan, akár csak magukban, és megvizsgálják saját magukat, hogy ne érje őket meglepetés.


Szerintem próbáld ki. Gondolkozz el a viselkedéseden, a beszédeden, az öltözködéseden és légy őszinte magaddal szemben ! Nem az a hülyeség amikor másokkal szemben szépitjük az igazságot, hanem amikor még saját magunkkal szemben sem vagyunk 100%-osan őszinték ! Igenis valld be, ha valami nem tetszik saját magadon és változtass rajta úgy, hogy tetszedjen ( de őszintén, ne kamuzz !!) és ha ez megvan akkor nincs az az ember a földön aki miatt elkéne szégyelld magad, ez tuti!


Próbáld ki

2010. szept. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Legyél őszinte magadhoz. Tudd, hogy mennyit érsz, mire vagy képes. (Ez a legnehezebb, elfogadni magad olyannak, amilyen valójában vagy.)

Ha már ez megy valamennyire, akkor onnantól meg tudod majd különböztetni az építő kritikát a sértéstől, s onnantól könnyebben ki tudod válogatni, hogy kinek a szavára kell hallgatnod, s kinek nem.

Nagyon megkönnyíti, ha észben tartod - mindenki más is pont ugyanilyen szitukkal szembesül, ugyanúgy zavarja, ha megjegyzést tesznek a hajára, ha rossz jegyet kap, stb. Ez természetes. Nekem legtöbbet ez segített - amikor valaki olyasmit mondott, amit nem szívesen hallottam, s tudtam, nem is kellene akkora jelentőséget tulajdonítani neki, akkor visszafordítottam: neki van valami baja saját magával, s rajtam éli ki most éppen a frusztráltságát. Amit mond, inkább szól róla, mint rólam.

2010. szept. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

neharagudj az offért, léccíves ne jelentsetek!

nincs időm most olvasni, írni is csak pár percem van. De ez engem is érdekelne. :D

2010. szept. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Válogasd meg, kinek a véleményére adsz! Azért mindenkinek kellenek visszajelzések. Ha valaki, aki nem érdekel beszól, gondolj arra h ki ő neked ? (És szard le) :D
2010. szept. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!