Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek ha kilátástalannak...

Mit tegyek ha kilátástalannak érzem az életem?

Figyelt kérdés

Egy ideje teljesen roncs vagyok, a munkám amit eddig imádtam most szó szerint utálom, szinte sosincs szabadidőm miatta és már kezd az idegeimre menni. Ha esetleg mégis van szabadom otthon ülünk a párommal és próbálom rászedni, hogy menjünk valahova, csináljunk valami érdekeset/izgalmasat együtt, az idei évben kb csak munkából járok haza és fordítva.

Sajnos a melót nem hagyhatom itt mert minden rossz ellenére elég jól fizet és már hozzá szoktam, hogy nem centről centre élek, már amennyit élek... Fáradt vagyok, utálom az életem, ingerült vagyok szinte mindig és már komolyan arra gondolok, hogy felkeresek egy pszichológust, de oda sem lenne időm eljárni. Nem tudom mit tegyek, teljesen kivagyok.



2021. aug. 13. 16:52
 1/10 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Valami jó hobbi után kellene nézni. Eljárni szórakozni.
2021. aug. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha ezen nem változtatsz, a párod sem fogja sokáig bírni melletted.

Beszéljetek arról, hogyan tovább a jövőben. Találjatok valami hobbit Neked, de jó a pszichológus is, de nehogy azt hidd, hogy 1-2 látogatás nála mindent megold.

2021. aug. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem is gondoltam, hogy 1-2 látogatás megold mindent, kamasz koromban 3 évig jártam pszichológushoz és pszichiáterhez is. A párommal 5 éve vagyunk együtt, jól bírja, 2 éve házasok is vagyunk, bíztat, próbál belém lelket önteni, de ez már kevés. Egyszerűen bele fáradtam az életembe
2021. aug. 14. 00:02
 4/10 A kérdező kommentje:
Mielőtt valaki félre értene, nem rinyálni akarok, csak reméltem volt már más is ilyen helyzetben, és legalább nem érezném ilyen egyedül és nyomorultul magam, mert egyelőre még azért is hibáztatom magam, hogy ennyire elhagytam magam. Úgy érzem ez nem emberi és nem normális.
2021. aug. 14. 00:10
 5/10 anonim ***** válasza:

Nagyon jó jel, hogy dacára annak, hogy már kamaszkorodban is voltak pszichikai (pszichiátriai?) problémáid, a férjed 5 éve melletted van, össze is házasodtatok, bíztat, akkor csakis Neked kell erőt venni magadon és nem a negatívumokat venni észre, hanem mindenben meglátni a jót.

Amit ajánlok: ha anyagilag megtehetitek, akkor menjetek el olyan helyre kikapcsolódni, ahová régóta vágytok, ahol még nem voltatok, vagy voltatok és nagyon jól éreztétek magatokat, egyszóval egy kis gondtalan, élményekben gazdag helyre. Menjetek erdő melletti nyaralóba. Keljetek fel jó korán, sétáljatok ki hajnalban az erdőbe, hallgasd, hogyan ébred az erdő, a madarak. Figyeld a mókusokat hogyan tekintgetnek rád a fatörzs hol egyik, hol másik oldalán. IGYEKEZZ MINDENBEN A SZÉPET MEGLÁTNI és ne ugyanabban a dologban keresd a rosszat.

Ehhez kívánok minden jót!

2021. aug. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Tartalékolj sok pénzt! A későbbiekben ez biztos alapot fog adni.

2. A párod ha jön akkor jön, ha nem akkor nem de nélküle is el kéne menned néha mert az állapotod pár éven belül szétveri a kapcsolatotokat! Társasjáték szakköröket tudom ajánlani ahogy a konditermet vagy a tekét is.

3. Az online játékok is jelenthetnek némi megoldást vagy egy otthoni hobbi. Makettezés, aluminium öntés, 3D nyomtatás stb.

2021. aug. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
Biliárd, vagy wellness :)
2021. aug. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó tanácsokat, ötleteket... Felkerestem egy szakembert, nem akart korai diagnózist felállítani, de azt mondja valószínűleg mániákus depresszióval küzdök kamasz korom óta... Most ezt próbáljuk orvosolni
2021. aug. 21. 07:58
 9/10 mindentudó99 ***** válasza:
Embereld meg magad mert ha minden rendben egyébként az életetekkel neked mégis minden bajod van előbb utóbb megunja a férjed és keres valaki mást. Legalább szoktál sütni főzni otthon hogy azzal is lekösd magad?
2021. aug. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Majd írj h mi lett veled! Jobbulást! :)
2021. aug. 28. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!