Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem olyan vagyok, mint a...

Nem olyan vagyok, mint a többiek, utálom magam. Megváltozhatok még?

Figyelt kérdés

Az osztályomban szinte mindenki nagydumás, "menő", társaság központja. Én nem azok közé tartozom, akiket utálnak és megaláznak, de sajnos nem tudok beilleszkedni még mindig. Én is sokat tudok beszélni, de suliban valahogy nem megy. Nagyon sokat nevetek is, de mégis mindig úgy tűnik, mintha nem lennék boldog és felszabadult. Van 1-2 lány, akik bárkit leosztanak, akikre felnéznek. Én is azt szeretném, hogy érdekesnek tartsanak, ne egy kis senkinek, aki el van magában. Néha már a sírás kerülget, annyira nem tudok beolvadni társaságba. Nekem nincs témám, nem tartom fontosnak, hogy a semmiről is beszéljek. Persze ez akkor megy, mikor 1-2 emberrel vagyok, de nagyobb közegben nem. Azt hiszem, ridegnek is tűnök. Mit kéne tennem, hogy megkedveljenek és vágyjanak a társaságomba? Felszínesen beszélni a semmiről, vicces poénokat bedobni (amikre nem vagyok képes, mert elég egyedi a humorom), mindig kimondani, ami eszembe jut, kedvesnek lenni vagy mit? Kérlek, segítsetek, mert az a helyzet, hogy már félek sulikezdéstől, mert ha nem kedvelnek, akkor én is egy senkinek tatrom magam és ezért nem merek új embereket megismerni. Folyton zavarba vagyok és nagyon gátlásos, úgy irigylem a "minden lében kanál" embereket. Adjatok tanácsokat kérlek, meg tudok még változni? Most eléggé magam alatt vagyok, nagyon magamba fordultam és nem merek senkivel találkozni.

16L


2010. aug. 13. 14:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam.De ez miért baj ha,nem vagy nagydumás??Nem kell itt mindenkinek megfelelni,meg azt nézni/azon gondolkozni jajj valyon a többiek mit gondolnak rólam.Nagyon sok olyan ember van aki nem "nagydumás"mégis boldog.Tekints úgy az életre mint 1videójátékra,:Dpróbálj ki új dolgokat,ne érdekeljen más mit gondol.+egyébként meg pont abban a korban vagy amikor minden "SZ@R".XDXD Nincs veled semmi gond ez tuti!

22F

2010. aug. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Nekem az a legnagyobb bajom, hogy nem tudok kibontakozni mások előtt. Nem merem kimondani a gondolataimat, mert attól félek, hogy kiröhögnek.
2010. aug. 13. 14:47
 3/6 anonim ***** válasza:

első válaszoló vagyok.

Ááá ilyenen nem kell aggódni.Gondolkozz el 1kicsit miért röhögnének ki?És ha kiröhögnek akkor mi van?Inkább magadban tartod a gondolataid/véleményed,utána meg azon rágódsz hogy jajj hogy változzak meg!Mond ki amit gondolsz,hogy más mit gondol azt meg sz@rd le!Ha folyamatosan kifejted a véleményed,és mindíg kiröhögnek,na akkor kell ilyesmin gondolkozni hogy hogy változzak meg!De ilyen tuti hogy nem lesz!!Egyébként 1beszélgetésben annyi badarság,lényegtelen dolog elhangzik,szóval majdnem tök mind1 mit mondasz csak fűzz hozzá valamit a témához.

2010. aug. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem meg ez az egész "meg akarok változni" dolog hülyeség, már bocsi. Miért kéne neked az átlagba beleolvadva tucatlánnyá változni? Nem baj az, ha nem te vagy a legmenőbb az osztályban, sz*rni rá. Én is "elzártam" magam valamilyen szinten a társadalomtól, mégis mindenki bír a környezetben... Legalábbis a legtöbben. :)
2010. aug. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jaja,igaza van a 15.16-osnak.

+szeresd magad,ahelyett hogy utálnád!Egyszer végeztek 1kisérletet pesszimista és optimista emberekkel.Egy 30m hosszú folyosón kellett végig menniük,ahol elrejtettek 1pénzérmét.Akik úgy gondolták hogy vmi nincs rendben az életükkel,szerencsétlenek,azok elsétáltak az érme mellett,akik optimisták voltak észre vették.Ezzel csak azt akarom tudatni,hogy nem mind1 mit gondolsz magadról,könnyen oldódom társaságban,megvan mindenről a saját véleményem amit ki is fejtek,akinek tetszik tetszik akinek nem annak meg nem!De én imádom magam!Na ezek a gondolatok járjanak a fejedben,szeresd magad!:-)Mások is szeretnek!

2010. aug. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ha nem tartozol azok közé, akiket utálnak és megaláznak, adj hálát a sorsnak jelenlegi pozíciódért az adott közösségben, de ezt most nagyon komolyan mondom!!! Egyébként meg miért kellene a nagymenők közé tartoznod? Azokra koncentrálj, akik előtt nem érzed magad kínosan, akik előtt nem vagy zavarban, akik előtt nem kell azon görcsölnöd, hogy mit is mondjál nekik, mert akkor csak még jobban bestresszeled magad, hidd el. Keresd azok társaságát, akik hasonlóak, mint te és akkor egyrészt látni fogod, hogy nem vagy egyedül a viselkedéseddel kapcsolatban, másrészt nem kell izgulnod, hogy beégsz előttük. Mondjuk ez a beégés dolog is olyan, hogy kinek, mi az égő. A nagymenők nagyon kegyetlenek tudnak lenni és kiszámíthatalan, hogy mikor kit cikiznek, kit tartanak gázosnak, úgyhogy szerintem nem érdemes az elismerésük után vágyakozni, mert ez csak egy illúzió és kegyetlenek, egymást is képesek hátba támadni, ha arról van szó, a szemedbe meg jópofiznak. Remélem segíthettem...
2010. aug. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!