Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Úgy érzem nincs miért élnem....

Úgy érzem nincs miért élnem. Mit tehetnék ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Pedig már nem vagyok tini.Úgy érzem ez a sok gondolat megnehezíti az életemet.Talán az a baj, hogy túlságosan is megakarok felelni másoknak, vagy éppen másokhoz hasonlítom magam, olyanhoz aki tudom ,hogy nem lehetek olyan.

Barátom sincs, a legtöbb barátom is elhagyott már nincsenek igaz barátaim.

Úgy érzem jobb lenne, ha ezek a gondolataim végleg megszűnnének, gondoltam az öngyilkosságra is de nem merem megtenni. Már nincs sok hátra.Nem bírom tovább.

Valami tanácsot tundátok adni?:(

egy18éveslány


2010. aug. 1. 00:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

majd kinövöd! ez csak suli utáni rövid időszak. Ha megölnéd magad , akkor sosem tudnád meg , hogy hogyan ment volna tovább az életed .


Sokan vannak így , nem csak te , de mindenki megpróbál küzdeni . nem adhatod pont te fel ! Ha másnak lehet boldog élete akkor neked miért ne lehetne ?

2010. aug. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Sya! Azt hiszem, hogy megtudom érteni, hogy mit is érzel. Én születésem óta így érzem magam és ez nem túlzás. Nem rég lettem 18 éves és még mindig élek...Hasonlóan hozzád én is gondolkodtam az öngyilkosságon, de nem bírtam megtenni. Amikor eszembe jut, hogy talán meg kellett volna tennem, akkor igyekszem a családomra gondolni, hogy nem tehetem ezt meg velük, nem tettek semmi rosszat nem büntethetem őket...Nem mondom, hogy próbáld az élet jobbik oldalát meg látni, mert ez nem segít. Talán azt tudnám tanácsnak adni, hogy próbálj mindig valami rövidtávú célt kitüzni, amire gondolhatsz, ami lefoglal. Ez lehet bármilyen mások számára hülyeség, nem számit. Lényeg, h ne halj meg, mert azzal másokat fosztasz meg attól a lehetőségtől, hogy megismerjenek és hogy te is megismerd őket...

Remélem, hogy megtalálod azt a valamit, ami boldoggá tesz...Pusyka.

2010. aug. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Szia.Mintha csak magamat olvasnám.Én is voltam ilyen.Lehet még most is az vagyok.Én éppen egy megértő barátot keresek,ha gondolod irj nekem és beszélgethetünk msnen vagy emailen.20 éves vagyok:)
2010. aug. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

én is úgy érzem , de ha kinyírnám magam , akkor azzal csak azt igazolnám , hogy gyáva vagyok szembenézni az élettel. Nem menekülök el , nem futamodok meg patkány módjára . Van küldetésem az életben , tudom jól, hogy van. De amig nem tudom mi is az pontosan , addig azzal töltöm az életemet , hogy kitaláljam . A te életed sem értelmetlen . Ne akard eldobni magadtól , mert szomorú vagy . Az életbenmaradás az egyetlen dolog , amivel még életed során boldog lehetsz . a halál után meg senki sem tudja mi van . senki nem jött vissza elmondani . lehet semmi sincs , de az is lehet , hogy nincs is mód a visszajutásra . most ilyen bizonytalan formába én nem akarok sohasem önszántambol kerülni . Minden emberi élet értékes. mások bármilyen áldozatot meghoznának azért , hogy még néhány évig tovább éljenek.

Ha megölöd magadat , azzal mit nyernél ? ha azért akarsz meghalni , mert akkor jobb lenne , azt gondolom arra alapozod , hogy a túlvilágon boldog leszel . De egy vallásban sem kerülnek az öngyilkosok a menyországba.

Minden problémára van megoldás , csak megtalálni és kivitelezni nehéz . Te is tudod , hogy nem a legjobb ötlet öngyilkosnak lenni. Tudom , hogy most kilátástalannak tűnik a helyzeted , de mindenki egyszer életéében eljut ahoz hasonló pillanatba , ahol most te is vagy . Minden ember kivétel nélkül . Nem lehetsz te az , aki nem mer szembenézni a problémákkal és a nehézségekkel. az élet ebből áll. Egyértelmű , hogy ha nem változtatsz dolgokon , akkor minden változatlan is marad . azért vagy a földön , hogy változtathass a dolgokon , elegendő változással viszont boldog leszel . Lebegjen a szemed előt: Minél több problémával küzdesz meg , annál kevesebbel kell megküzdened később . Mindenkinek vannak problémái . nekem is , a szomszédomnak is , a haveromnak is , a leendő barátnőmnek is , akit már évek óta keresek , de eddig nem találtam . Nekem például ez a legnagyobb problémám . meg némi drogprobléma társul még emellé.

2010. aug. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

tegnapelőtt 13.40-Sajnos nem tudok neked privátot írni, mert nem írja ki:S Amúgy fiú vagy, vagy lány??


Köszönöm a válaszokat!Jobban érzem magam valahogy :)

2010. aug. 3. 17:13
 16/16 A kérdező kommentje:
Utolsó.Neked teljesen igazad van!Jól látod az egészet.De a többiek is.Nem szabad megfutamodni ez igaz.
2010. aug. 3. 17:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!