Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nincs motivációm semmi...

Miért nincs motivációm semmi értelmeset csinálni és hogyan szerezhetem vissza?

Figyelt kérdés

A digitális oktatás kezdetekor nagyon motivált voltam,mostmár viszont nem tudom rá venni magam a tanulásra és lassan a takaritásra sem. Emellett megfigyeltem,hogy sokkal fázósabb vagyok és folyton fáradtnak érzem magam. Van valami tippetek,mivel tudnám össze szedni magam? Esetleg hogyan jutalmazhatnám magam az elvégzett dolgokért?


A tedd el a telefont/ne netezz nyilván nem megoldás,hisz tanulni is csak online tudok.


Előre is köszi a segitséget!

17/L



2020. ápr. 22. 20:39
 1/3 anonim válasza:
Néz inspiráló videókat . Este határozd el hogy másnap beteljesíted a terveid . Ha nincs kedved akkor is kezd el a takarítást , nekem is közben jön meg a kedvem 😊 .
2020. ápr. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Az előző válaszoló vagyok . *nézz
2020. ápr. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tuti tudnék olyant csinálni veled amitől visszajönne a motivációd. :D


De a viccet félretéve, az otthoni bezártság eltunyít. A telefon netezésre kezdetleges dolog és meggyőződésem hogy sok ember igénytelenségből nem vesz gépet, mikor megtehetné vagy nem ül eléje amikor van gépe mert inkább azt a kezelhetetlen kiszéretű kijelzős szart nyomkodja ahelyett h megtanulná rendesen kezelni az asztalit vagy a laptopot és egyrészt sokkal hatékonyabb lenne minden munka vagy szórakozás általa és nem utolsó sorban el is tudna szakadni tőle mert nem vinné magával a vécére is.


Az online tanulás egy kényszer de van előnye is. Pl tőlem segítséget kértek matek példa megoldásában és keresnem kellett. Szerintem azt a keresést amit én a lapin megcsináltam és ami infőt begyűjtöttem és feldolgoztam a videókból pdf-ekből és egyéb interaktív alkalmazásokból miközben még zenét is hallgattam, te a telefonodon kb tízszer annyi idő alatt és tized olyan hatékonyan tudtad volna végrehajtani és elhiszem hogy ez eléggé elkedvetlenít.


Szerintem mindenképp próbálj meg asztali gépen vagy alpin távtanulni és hagyd a telefont! Az így felszabadult figyelem és idő ami akkor jön amikor felkelsz a géptől sokkal érdekesebb lesz. Amúgy ma én is fáztam és felvettem a kapucnis felsőmet és a csuklyát is felhajtottam. Úgy volt komfortos...


A neten sok anyag elérhető amik sokkal szimpatikusabbá teszik az anyagot. Az android egy fogyatékos kényszer megoldás. Nem igazán való rendes netezésre. Tudom mert a lapi után én is szenvedek a telefonomon. Olyankor inkább leteszem és megyek a géphez.

2020. ápr. 25. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!