Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Ha itt a Földön azt mondjuk,...

Ha itt a Földön azt mondjuk, hogy "Feküdj a földre! ", akkor a Marson azt mondanánk, hogy "Feküdj a marsra! "?

Figyelt kérdés
A Holdat és a Szaturnuszt is írhatnám, dehát egyiken súlytalanság van, a másikra pedig nem is szállhatna le ember. :)
2011. szept. 24. 23:53
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
75%
Én szeretem a Mars csokit... A Föld csokit már nem hiszem...
2012. márc. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
86%

A "Marsművelés" szerintem szakszó lesz, a maga idejében, hiszen a növénytermesztés speciális körülmények közt fog a Marson folyni.

A "Marshozragadt" esetleg kialakulhat, de inkább csak tájjellegű, vagy argó kifelyezésként.

A "Marsig gyaláz, Mars alá süllyed" szókapcsolatok is ki fognak alakulni, pláne, ha a Föld lenézően, gyarmatként fogja kezelni a Marsot.

De …!

Ezekben a szókapcsolatokban a Mars, mint bolygó <planéta> jelenik meg, és ezért lesz esély ezen szavak, szókapcsolatok létrejöttére!

De mindez nem ad okot arra, hogy a "mars" szó átvegye a "föld"<talaj> helyét!


Persze bármi lehetséges! Lásd: "Jó napot!" helyett "Jó Holdat!" (László Endre: Jóholdat, Szíriusz kapitány!)

2012. márc. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim válasza:
24%
szerintem a kérdező értelmi fogyatékos h nem érti mit magyaráztok neki mert újra és újra felteszi a kérdéseit
2012. márc. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 A kérdező kommentje:
Szerintem te vagy az értelmi fogyatékos, mert nem tudod, mi az, hogy HUMOR.
2012. márc. 15. 22:59
 25/47 A kérdező kommentje:
Komolyan nem értem egyesek tapintatlan stílusát. Ez itt a HUMOR kategória, ami direkt arra van, hogy hülyeségeket kérdezzünk. Ez a kérdés alsós koromban tényleg foglalkoztatott (akkor még nyilván nem tájékozott az ember), és poénból gondoltam felteszem. Ha valami tudományos, vagy hasonló témakörbe nyomnám be, mint komoly kérdést, akkor érthetőek lennének az ilyesmi reakciók, na de így nem igazán jogosak.
2012. márc. 22. 15:32
 26/47 alice_L ***** válasza:
75%
Elgondolkodtato, foleg hogy ez esetben mi lesz a "mars haza" felszolitassal? :D
2012. márc. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 A kérdező kommentje:

26:


A birodalom visszavág elején Leia Hant "beképzelt, hígagyú, szőröstalpú FÖLDkóros"-nak nevezi. :)

2012. márc. 30. 14:21
 28/47 anonim ***** válasza:
Nincs humoruk, nekem tetszik a kérdés! :)))
2012. márc. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:

de hiszen, kérdésben a válasz, nem "Feküdj a Földre", hanem "Feküdj a földre". :D De ha nagyon kukacoskodni akarsz, akkor feküdj a talajra. :P :D


A Holdon nem súlytalanság van, csak a felszíni nehézségi gyorsulás kisebb, mint itt nálunk, ezért tűnik súlytalanabbnak minden.

2012. máj. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
A Csillagkapuban mikor elkezdenek mindig lövöldözni a CSK1-re, azt kiabálják, hogy ,,Feküdj a földre!" minden bolygón, szóval vszínűsítem, hogy a Marson is ugyanez lenne a helyzet meg már az előttem lévők leírták, hogy a föld meg a FÖLD nem ugyanaz. Pl.: angolba már más a 2 szó. De am. nagyon jó a kérdés, kiskoromban én is sokat filóztam ezen. :)
2012. júl. 5. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!