Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mások szerint is kezd kihalni...

Mások szerint is kezd kihalni az oldal?

Figyelt kérdés
Korábban nagyon sűrűn dobtak fel kérdéseket, míg manapság van, hogy egy kategóriában látom, hogy a legutolsó kérdést tegnap tették fel délután 4kor és azóta semmi új kérdés ott. Családi kapcs. kategória is elég csendes 2-3 óránként jön kérdés, gyerekvállalás is néha csendes pár órán át. Korábban szinte minden órában voltak új kérdések a főoldalon, manapság meg órákon át semmi. Miért lehet ez? Miért tűnik ennyire kihaltnak az oldal? Nyilván nem lógok egész nap de ha gyorsan átbújom a kategóriákat akkor látom mikor rakták fel a kérdéseket. Régen pl.sokáig éjszakánként is pörögtek a kategóriák, mostanság az egész oldal üres este. Másnak is feltűnt ez? Néha már unatkozok annyira nincs új kérdés. :(

ma 02:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem csak rossz kategóriákat nézel. :) Politika, szórakozás, felnőtt párkapcsolatok na meg labdajátékok kategória (főleg válogatott meccsek idején) annyi kérdés van hogy az ember néha nem győz olvasni meg válaszolgatni egyszerre..
ma 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A régi időkhöz képest az egészség kategória a felére esett vissza.
ma 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Szándékos Bendegúz ***** válasza:

Az emberek általános tónusa csökken.

Ezzel együtt a kommunikációra való igány is.

Szerintem ezt tapasztalhatod itt is.

ma 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%

Tul gyakran jarsz fel ide

Gyere fel heti 1x es meglatod nincs kihalva itt semmi 🤣

ma 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem most kezdődött a jelenség, de mostanra ért be a dolog annyira, hogy már látványos. Ilyenkor szokott felgyorsulni, mert a kevesebb kérdés és válasz miatt kevesebbet fognak feljárni (nem éri meg itt várni, mikor vannak már más felfutó közösségek), ami miatt még kevesebb kérdést írnak ki és választ adnak rájuk, és ezek gerjesztik egymást. Nem válaszol mert nincs mire, nem kérdez mert nem kap válaszokat.

Ebben a kérdések és válaszok minősége is benne van, hogy miket mennyire moderáltak és hagytak elterjedni. Hogy a kategóriák egy részénél még mindig ott vannak a típuskérdező spammerek vagy provokátorok akik miatt inkább meg sem nyitod.


Vagy az elmúlt hónapokban virágzott az elárasztásos módszer, mikor 1-1 fiókból havonta több száz kérdést is kiírtak azt a hamis látszatot keltve, hogy nagy a pörgés és sokan kérdeznek. Emiatt egy kategória aktivitásának jól kimutatható százaléka ilyen álkérdésekből állt. Mára ezek is eltűntek, a 30 napos toplistán alig 2-3 fiók maradt 300-nál több kérdésponttal (az is havonta 100-200 kiírt kérdés), pedig a csúcson volt olyan profil, amiből 30 nap alatt 3000-nél több kérdést legeneráltak és posztoltak. 2024. áprilisban 76 olyan fiók volt a toplistában, aminek 1000-nél kérdéspontja (kérdéskiírásért kapott pont) volt, azaz havi 333-nál, napi átlag 11 kérdésnél többet kiírtak - ami már alapból nem a hihető kategória, hogy valami problémája van és feltesz minden egyes nap 10 kérdést (ebből 22 profilnak 2000-nél több, tehát napi 22 kérdésnél nagyobb aktivitása volt, ebből a 22-ből 7-nek 3000-nél több, azaz napi 33 kiírt kérdésnél nagyobb aktivitása volt, a csúcs a fent említett 6078 kérdésponttal 3039 darab kérdés 30 napon belül kiposztolva.


Az elmúlt 2,5 év mindenkori legrosszabb napjai tipikusan a karácsonyi időszakra estek (december 24), mert olyankor tényleg együtt töltik az időt az emberek és nem a neten.

2022.12.24.: 1051 kérdés, 9659 válasz

2023.12.24.: 825 kérdés, 7941 válasz

Ezekhez képest:

2024.09.21.: 877 kérdés, 7810 válasz


2023-ban 221 napon (teljes időszakhoz viszonyítva 60%) írtak ki 1200 kérdésnél többet és 277 napon (75%) 10 ezernél több választ. 2024-ben eddig 18 napon írtak ki 1200 kérdésnél többet (6%), és 93 napon 10 ezer válasznál többet (35%).

ma 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sztem 2010 táján volt a csúcson az oldal.


Én is már csak irodában ritkán jövök fel. Egyszerűen nincs értelme feljárni, mert máshol hamarabb kapok választ, itt zömében már csak frusztrált kötekedők vannak, akik nem is akarnak segíteni és 2 mondatot nem tudnak értelmezni.

Nagyjából használhatatlan már az oldal. Pár napja írtam ki kérdés, 10 válaszból kb. 1 volt félig-meddig érdemi, a többi gyanúsítgatás (írtam már ki ilyen kérdést), kötekedés.

ma 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
#5 Ezeket a statisztikákat hogy tudtad kinyerni?
ma 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
#7: ez mind publikus adat, csak össze kell gyűjteni. Kérdés és válasz ID-ből kiszámolható. A kérdés ID a kérdések linkjében van, a válasz ID a kérdések forráskódjában. A harmadik a toplisták adata (toplistás helyezéseid menüpont).
ma 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Függő vagy. Inkább nyiss az életre.
ma 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Szerintem abszolut nem
ma 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!