Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ebayen, augusztus 20. -án...

Ebayen, augusztus 20. -án kellett volna megérkeznie egy terméknek, de nem kaptam meg. Hány napot kell ilyenkor várni, mielőtt pénz visszatérítést kérek? ( ha kell várni egyáltalán).

Figyelt kérdés
2018. aug. 21. 10:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az egy _becsült_ dátum. Ilyen economy szállításnál nincs időgarancia, egyik cég sem vállal ilyet bagóért. Vársz még 1 hónapot, utána lehet reklamálni. És nem futsz ki az időből, mert tegnaptól kezdve 45 napod van intézkedni.
2018. aug. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

eBay-en általában egy tól-ig időintervallumot kapsz kézbesíésre, nem egy adott napot. Nincs olyan, hogy augusztus 20-án kellett volna megkapnod. Olyan van, hogy aug. 20 - aug 31 között, vagy aug. 1 - aug. 20 között.

Mikor a megadott időintervallum letelik, utána nyitsz egy panaszt, ekkor azt fogják válaszolni, hogy várj még n napot, és utána lehet a következő lépést megtenni, ami vagy az, hoyg az eladó újból elküldi a terméket, vagy visszatéríti a vételárat (plusz szállítási költséget).

2018. aug. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

20-i érkezés már csak azért sem lehet, mert ünnepnapon nem szállít egyik futárcég sem.

Esetleg ez volt az időintervallum utolsó napja? Az utolsó fázis általában kívül esik már a szállító befolyásoló lehetőségein. A gyors feladást szokták vállalni, de az érkezést tág határok között lehet csak megadni. Nem ők ilyen lazák, hanem a rajta kívül eső feltételekből következik.

Pl. nekem volt olyan termékem, amit a rendelés másnapján feladott, de a behajózása a dolognak csak két hétre rá történt meg. S a végén még két hetet pihegett magyar raktárban.

2018. aug. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A becsült idő továbbá azt sem jelenti hogy addig köteles vagy megkapni a terméket. Ezek csak tájékoztató időintervallumok a globális visszajelzésekből. Abba nincs benne hogy a posta leterhelt mert tízezrek rendelnek a netről, vagy munkaerőhiány van, vagy fel vannak torlódva a csomagok a feldolgozásnál. Nem tehetsz panaszt senkinél azért, mert a becsült időn kívül kapod meg a terméket, ez nem szabály, nem törvény.
2018. aug. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"20-i érkezés már csak azért sem lehet, mert ünnepnapon nem szállít egyik futárcég sem."

Ezt a külföldi eladó pont leszarja.


"Pl. nekem volt olyan termékem, amit a rendelés másnapján feladott, de a behajózása a dolognak csak két hétre rá történt meg. S a végén még két hetet pihegett magyar raktárban."

Ezt az eladó beleszámolja a várható érkezésbe. És ezért válaszolja az eBay panasz esetén, hogy várjál még n (pl. 10) napot. Utána viszont jogos a kérésed, hogy küldjék újra vagy vissza a pénzt - és ha mégis megkapod, a gerinceden múlik, felveszed-e a kapcsolatot az eladóval, hogy kifizetnéd mégegyszer.


"A becsült idő továbbá azt sem jelenti hogy addig köteles vagy megkapni a terméket. Ezek csak tájékoztató időintervallumok a globális visszajelzésekből."

Nem, tévedés. A határidő az határidő, utána van egy türelmi idő, majd lépnie kell az eladónak. Nincs olyan, hogy sztrájkolnak a matrózok, úgyhogy nem kapom meg a terméket, amit kifizettem. Ez az eladó kockázata, ha időben nem ér ide a termék, újra kell küldenie vagy pénzvissza.

Ezért van sok eladónál, hogy egy adott ár fölött már csak nyomkövetett postázást vállalnak.

2018. aug. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

20.-a volt az utolsó napja a behatárolt időnek amit az eladó feltüntetett.

Július 31.-én vettem meg a terméket, akkor azonnal adott kommentet is, meg bejelölte hogy feladta, de még semmi.

Eddig minden megérkezett időre, csak ez az egy dolog nem.

Az e-bay még azt írta, hogy várjak pár napot.

2018. aug. 21. 14:25
 7/12 anonim ***** válasza:
3 hét Ázsiából az nudli. Nincs okod a türelmetlenségre.
2018. aug. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha Ázsiából jön a termék, akkor még ez nem is hosszú várakozási idő. Tényleg várj még kicsit.

Ha mondjuk szerdán sem lesz itt, vedd fel az eladóval a kapcsolatot.

Kár nem érhet, legfeljebb csak bosszúság. Visszakérheted a pénzt. Van, aki azonnal utal, van aki még próbál türelemre inteni. Ha gondolod, ragaszkodj a visszautaláshoz.

Ilyenkor illik újra elküldeni az összeget, ha mégis megjön.

Disputát akkor nyiss, ha elakad a folyamat az eladő hibájából. (szerintem).

2018. aug. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Németországból jön..Berlinből,és egy képeslapról van szó.
2018. aug. 21. 14:34
 10/12 anonim ***** válasza:
53%

Biztos? Sok európai eladó van, aki Ázsiából rendeli meg a cuccot, s soha nem is kerül hozzá.

Pl. ő Lipcsében üldögél, te Nyékládházán, az áru meg Szöulban. Te megrendeled a némettől, ő a koreaitól, aki a te címedre adja fel.

Ilyenkor szoktak előfordulni a vámos meglepetések is.

2018. aug. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!