Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szemétség egy vaknak azt...

Szemétség egy vaknak azt mondani hogy jó látni téged?

Figyelt kérdés
2010. máj. 14. 17:29
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
A szem-étség szót se merd használni előtte!!
2010. máj. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Inkább örülök, hogy találkoztunk.
2010. máj. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
azért inkább ne mond neki. ki tudja hogy éerintené...
2010. máj. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%
És azt se hogy viszontlátásra :D
2010. máj. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
És egy süketnek milyen a viszonthallásra?
2010. máj. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez neki duplán bók, hisz nem tudja "ellenőrizni":DD
2010. máj. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én egyszer véletlenül hazafelé jövet amikor beszélgettem a kolléganőmmel ,megkérdeztem tőle,hogy mit fog csinálni másnap(halottak napja volt másnap).Mondta,hogy megy a temetőbe a szülei sírjához...Amikor leszálltam a buszról akkor tényleg véletlenül azt mondtam neki,hogy "Jó szórakozást kívánok holnap neked!" Csak otthon ugrott be,hogy mekkora hülyeséget mondtam neki...

Egyébként az unokatesóm vak..Ő is sokszor amikor megismerkedik valakivel úgy köszön el,hogy "örülök,hogy megismertelek,remélem látjuk még egymást"...

2010. máj. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
És kit érdekel? Attól, hogy vak még nem szent. Biztos borzalmas lehet, de sokkal jobb mintha a vak fiadnak mondanád, hogy "te kis szemem fénye".
2010. máj. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sztem nem. Az sokkal gázabb, ha már valaki ezt kimondta (meg az ilyen hasonlókat, hogy viszontlátásra) és sűrű bocsánatkérésbe, meg mentegetőzésbe kezd... Amúgy meg talán fel se veszi.
2010. máj. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem szemétség, a vakok rendszerint átvitt értelemben szokták használni magukra a látással kapcsolatos dolgokat. Nyugodtan használhatod te is.

A siketek ellenben rossz néven veszik, ha hallóval köszönnek nekik. De szintén használják a hall igét magukra megtud, értesül jelentésben.

2010. máj. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!