Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy vaknak hogy magyaráznád...

Egy vaknak hogy magyaráznád el a lila szint? :D

Figyelt kérdés
2010. máj. 8. 17:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát én először is ezt nevezném vicces dolognak...

De a lényeg: a vakok el sem tudják képzelni, hogy milyen az a lila szín. (Ha születése óta vak). Ugyanis, pl. amit még te sem láttál, az számodra idegen, látatlan. Sajnos ők nem tudják, mi az a : piros, citrom , stb... :(

De miért fontos ez ennyire?

2010. máj. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
születésétől fogva vak? egyébként nem lehet elmagyarázni, mert nem ismer egy színt sem, nem hasonlíthatod. max körülírhatod, hogy sötét, de nem annyira
2010. máj. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Van egy haverom akinek az egyik ismeröse vak, születésétöl fogva..és érdekelt hogy ö hogy tudja meg miylen a lila szín.. ugyanis nekem ez a kedvenc szinem.:)
2010. máj. 8. 17:48
 4/6 anonim ***** válasza:
92%
Szagoltass megg vele egy orgonát, és mondd meg neki h ilyen a lila szín, de most komolyan :) szerintem az orgonának télleg lila illata van :D Másképp nem tudod neki elmagyarázni, ha sose látott...
2010. máj. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ha születésétől fogva vak, akk sehogy..ha meg nem akk tudja hogy milyen. szal sehogy
2010. máj. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%

De fehér orgona is van.

És szerintem ez nem olyan vicces. Inkább :-(.

2010. máj. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!