Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha valaki meghívott gyereke...

Ha valaki meghívott gyereke keresztelőjébe és kijelentette, hogy pénzt vigyek ajándékba, az meg érdemli, hogy megjelenjek?

Figyelt kérdés
2008. szept. 6. 19:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ez nem olyan nagy probléma. Egyszerűen csak nem akar felesleges dolgokat kapni, és ez elég logikus, nem?
2008. szept. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
37%
Abszolút nem érdemli meg, micsoda bunkóság ez?! Ez olyan, mintha én meghívnálak a szülinapi bulimba és közölném hogy ezt vagy azt szeretnék. Miért az ajándékról szóljon ez??? Szerintem azért hívott meg, hogy kapjon pénzt!
2008. szept. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Miért ne érdemelné meg? Csak sokan gondban vannak, hogy milyen ajándékot vigyenek (mert illik valamit vinni), és meg akart kímélni ettől a gondtól, ezért mondta, hogy pénzt vigyél, amit ajándékra szánnál. Nyilván nem szeretne olyat kapni, ami már van, vagy olyat, ami esetleg nem tetszik. Az én kisfiamnak is vettek rokonok olyan rucikat, amik szerintem nem voltak jók, nem hordott olyanokat a gyerek.
2008. szept. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
Amúgy tőlem is sokan megkérdezték, hogy mit vigyenek, mire lenne szükség, és én is azt mondtam, inkább pénzt adjanak, vagy utalványt, mert úgyis én tudom, hogy mi kell, pláne ruhánál a méretet én tudom, sokszor nem is jó a számozás, stb.
2008. szept. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%

nyugaton azt szokták csinálni, hogy kiadnak egy ajándéklistát és a meghívottak választanak, megbeszélve egymás között. (pl. esküvőn is)

még a pénzkérés is jobb megoldás, mint kapni egy csomó felesleges dolgot, meg ugyanazt háromszor, négyszer.

2008. szept. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
3%
Szánalmas........Az erőltetett,globalista, "úgy teszek mintha" karácsonyi ajándékozást is beleértve.......
2008. szept. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%
Áhh bunkóság, bár attól függ mire és miért mondta.És főleg attól függ hogy milyen kapcsolatban vagytok. Még egy rokoni kapcsolatban elmegy. Lehet hogy gyűjtenek vmire.
2008. szept. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi családon belül rá szoktunk kérdezni, hogy mit kér a másik ajándékba. Van, amikor pénzt, ha mondjuk gyűjt valamire. Ez nem bunkóság, de attól függ, hogy milyen kapcsolatban vagytok, és hogy ezt "magától" mondta-e, vagy rákérdeztél, hogy mit vegyél? Lehet, hogy gyűjti a gyereknek a pénzt, ezért mondta.
2008. szept. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%
ha ezt így jelentette ki, h gyere, hozz ajándékot, de csak pénzt, akkor elég parasztság. a pénz nem ajándék. legalábbis nem egy olyan világban, ahol számítanak az emberi kapcsolatok. fogyasztási reflexünk, reklámok, érdek hiteti el velünk, hogy az a jó ajándék, ami értékes. az értéket nem pénzben mérik. ha kaptál már kisgyerektől ajándékba ákombákomos rajzot, akkor tudod miről beszélek... forintosított értéke gyakorlatilag nulla, de amit kiválthat belőled, az felbecsülhetetlen. ez lenne az ajándék célja. őszintén sajnálom, hogy eddig 8 emberből 8nak természetes hogy van ilyen. a legszemélytelenebb dolog a világon
2008. szept. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne érdemelné meg?

Hiszen sokan vesznek teljesen felesleges dolgokat ilyenkor,de ha pénzt kértek biztos van egy dolog amit szeretnének a gyereknek megvenni,lehet hogy mástól is ezt kérték.

Így a szülők megtudják venni azt ami igazán fontos a kicsinek (vagy a nagyobbnak,nem irtad milyen idős a gyerek).

2008. szept. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!