Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Capoeira VS. Ökölvívás?...

Capoeira VS. Ökölvívás? Melyik nyerne? Indokot is kérnék!

Figyelt kérdés
Tegyük fel két ilyen azonos súlycsoportú harcost összeengednénk egy küzdelemre. Ki győzne?
2010. jan. 21. 22:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát... elfogult leszek, mert capoerista vagyok, de így ismerve a sportot, a capoeirás. Az ökölvívó csak üt, véd, övön felül, najó, ilyen esetben alul is, de felennyira nem mozgékony, mint egy capoerista. Ráadásul az alapmozgás is kötöttebb, míg a capo-s folyamatosan mozog, helyet változtat, és ha elég gyakorlott, akkor simán másodpercek alatt bevisz egy rúgást a fejre/hasra, amit nem tud kivédeni a boxoló (mert nemhiszem, hogy megtanítják mit kezdjen egy felülről vagy bárhonnan jövő villámgyos lábbal) és K.O. Ha lesz időm megkeresem a videót ahol 2 alsó rúgással kiüti. Itt is van: http://www.youtube.com/watch?v=e0KfQE2-ZqA
2010. jan. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ez tényleg nagyon durva! Csak lestem!! Amúgy a capoeirás ellenfele milyen harcművészeti stílust képviselt itt? Ja ha már capoeirás vagy akkor megkérdezném tőled, hogy a capoeira az mennyire kemény, vagy mennyire hatásos utcán vagy más küzdősportok (pl: muay thai, aikido, kempo ..stb) ellen. Mert én sem hiszem el, hogy csak kizárólag a táncról szól. Amúgy még várom másoktól is a kommenteket!
2010. jan. 21. 23:46
 3/12 anonim válasza:
2010. jan. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Capoeira forever;)
2010. jan. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

Egyértelműen az ökölvívó győzne.


A capoera csupán látványos, az eredeti funkcióját már elvesztette. Az ökölvívó ha kikerüli az első pár capoerás hadonászást, bevisz egyet és már annyi is a meccs.


A capoera bohóckodás és inkább amolyan formában tartó sport mint küzdősport.

2010. jan. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Az előző hozzászóló vagyok és én is mutatok egy kis youtube-os csemegét a capoera kedvelőknek:


http://www.youtube.com/watch?v=JGaYovY2oGg

2010. jan. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát, vannak akik azt mondják, hogy ez csak bohóckodás, tánc, ugrálás, igazi harcban nem menne... de ezekszerint még nem láttatok mestereket harcolni. Van magyarországon két mester aki oktat, Joao és Jubileu. Joao ellen "harcoltam" egyszer, körülbelül szafttá vert volna, ha nem védekezem folyamatosan. Capoeira harc villámgyors, rexlefív, és váratlan helyekről támad. Nagyon kiélesíti a reflexeket, erősít. Ha érdekel, akkor www.acbf.eu elmehetsz megnézni egy edzést, van kecskeméttől kezdve pécsen át mindenhol, minden nap. (Pesten is, természetesen). Várunk szeretettel. (A videón a másik harcos boxoló)
2010. jan. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Sokkal gyorsabban szerzel használható tudást boksz edzéseken.

Ne mestereket vegyünk alapul ha nem átlag embereket.

Ha két ember közül az egyik fél évig bokszot tanul a másik capoerát akkor én a bokszolóra szavazok.Persze ha valaki az egész életét rászánja és mesteri fokozatot ér el azt már komolyan kell venni de ez minden harcmüvészetre igaz.

Minden esetre én a bokszra teszem a szavaztam:)

2010. jan. 28. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Amit az utolsó válaszoló írt abba van valami, ez igaz. De tegyük fel egy profi ökölvívót és egy profi capoeira (mestert) engednénk össze egy bunyóra (továbbra is azonos súlycsoportban vannak). Akkor melyikük győzne?
2010. jan. 28. 08:07
 10/12 anonim válasza:

Hát szerintem egy profi boaxoloó max. erősebbet üt, de semmi esélye kikerülni a mestre-k rugásait (gáncsait, ütéseit éppen mihez va kedvük)

MErt mit kezd egy boxoló, ha már a földön van? onnan nem tud még testre sem ütni...

2010. ápr. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!