Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Sokan mondják, hogy önző...

Sokan mondják, hogy önző vagyok. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Én nem érzem így... ! Amúgy 17 éves lány vagyok. Mostmár sokat segítek itthon is (régebben sokat kellett noszogatni), és igenis sokat kérdezgetek másokról is, semmi különös... de mégis sokan mondják. A baj az, hogy sok olyan ember van körülöttem, akivel.. mondjuk úgy, nem sok minden történik. Amiről lehetne beszélni. Pl. egy-két családtag. Plusz barátok szerint pedig túl sokat törődök magammal... hiúság, és egyebek. Tudom. Ez rossz. De erről nehéz leszokni, és igazából nem is tudom, hogy kezdjem.. Sok időt töltök a fürdőben, nagyon sokat. Éshát igen, mindig van valami. Azt hiszem megtaláltam a harmóniát az életembe, és olyasmit is megtaláltam, amit a legtöbb ember nem. Ismerem annyira magam, hogy tudjam, mikor mit kell tenni. Boldog vagyok, rengetegszer, érzem. Szerintem kevés ember képes megtalálni a boldogságot, és látni az igazán lényeges dolgokat. De igazából a fő probléma ez az önzőség dolog...

Remélem valamennyire érthető voltam. :S Ha tudnátok segíteni, hálás lennék.


2008. júl. 16. 23:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
tudja a hóhér:)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2008. júl. 19. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 nylonx válasza:
Ha önző lennél nem gondolkodnál ilyeneken,és nem foglalkoznál azzal hogy mások mit mondanak. Én sokat szeretek járni egyedül a természetben és akkor kívülről látom az életemet, jobban meglátom hogy otthon kik vesznek körül,milyennek kell lennem,terveket szővök és kicserélve érkezek haza. A természet az ember természetes közege. Szerintem jó eszköz saját magunk megismeréséhez, és egészséges világlátáshoz,viselkedéshez segít.
2008. júl. 19. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Egyetértek.
2008. júl. 19. 09:30
 14/15 anonim válasza:
Nem, nem voltál érthető! Két értelmes szó nem volt ebben a maszlagban. Talán próbáld meg még egyszer.
2008. júl. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Olyan érzésed van néha, mintha nem törődnél másokkal? Ez egy érdekes dolog, mégpedig szó szerint. Az ember formalitásból/ társadalmi elvárásból megkérdez dolgokat, amikre a választ vagy pontosan tudja, vagy igazából nem érdekli. A nagy intelligencia/illetve kultúrális különbség is közrejátszhat. Te ismersz valamit, amihez a másik nem tud hozzászólni, vagy a másik akar ráderőltetni valamit, ami téged nem érdekel. Az érdekesség valójában nem egy pozitív jelző. Azt jelenti, ami le van írva. Pl. érdekes madár- neki érdeke, hogy olyan színű legyen, hogy felhívja magára az ellenkező nem figyelmét a fák közt, érdeke, hogy repüljön és úgy- ahogy, érdeke, hogy egyedi hangjelzéssel kommunikáljon, amit semmilyen rá veszélyes élőlény nem ismer. Az érdekesség a legérdekesebb dolog a világon. A benned lakó rossz érzés úgy távozik, ha adománnyá alakítod. Bármi, amit a saját erőfeszítésedből de más érdekéből teszel, téged is érdekelté és érdekessé tesz. Minél érdekesebb vagy, annál kevesebb szükség van a kompenzálásra, ami a te esetedben a külsőségek fele mutatkozik meg. pusza
2015. máj. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!