Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Sokan mondják, hogy önző...

Sokan mondják, hogy önző vagyok. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Én nem érzem így... ! Amúgy 17 éves lány vagyok. Mostmár sokat segítek itthon is (régebben sokat kellett noszogatni), és igenis sokat kérdezgetek másokról is, semmi különös... de mégis sokan mondják. A baj az, hogy sok olyan ember van körülöttem, akivel.. mondjuk úgy, nem sok minden történik. Amiről lehetne beszélni. Pl. egy-két családtag. Plusz barátok szerint pedig túl sokat törődök magammal... hiúság, és egyebek. Tudom. Ez rossz. De erről nehéz leszokni, és igazából nem is tudom, hogy kezdjem.. Sok időt töltök a fürdőben, nagyon sokat. Éshát igen, mindig van valami. Azt hiszem megtaláltam a harmóniát az életembe, és olyasmit is megtaláltam, amit a legtöbb ember nem. Ismerem annyira magam, hogy tudjam, mikor mit kell tenni. Boldog vagyok, rengetegszer, érzem. Szerintem kevés ember képes megtalálni a boldogságot, és látni az igazán lényeges dolgokat. De igazából a fő probléma ez az önzőség dolog...

Remélem valamennyire érthető voltam. :S Ha tudnátok segíteni, hálás lennék.


2008. júl. 16. 23:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
54%
Mit akarsz hallani?
2008. júl. 17. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
A leírásból számomra nem igazán derült ki hogy miért is vagy önző?!
2008. júl. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb, amikor valaki megjegyzi, hogy önző vagy, kérdezd meg tőle, milyen tetted vagy kijelentésed miatt mondja ezt? Mondd meg neki őszintén, hogy szeretnél változtatni, de nem tudod még azt sem, hogyan indulj el, ezért szeretnéd megtudni, ő mit lát problémásnak a viselkedésedben. Ha valóban törődik veled és nem csak azért mondta, hogy rosszul érezd magad, akkor meg fogja indokolni és érteni fogod, mások miért gondolnak önzőnek. Látatlanban nehéz megítélni a helyzetedet, ezt csak a közeli ismerőseid tudhatják pontosan.
2008. júl. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Azért mondják, mert szerintük túl sokat törődök magammal. De mondjuk ez olyan dolog, ami.. Szóval, az hogy túl sokat vagyok a fürdőben, és valóban nagyon hiú vagyok... Nem tudom, ezen nem könnyű változtatni, és ez főleg nekem lenne jobb, ha sikerülne. Szerintük csak magammal foglalkozok, pedig ez nem igaz. Nem tudom, hogy lehetne még többet.. CSAK velük kéne foglalkoznom?

2008. júl. 17. 11:09
 5/15 anonim ***** válasza:
65%
Az írtak alapján egyáltalán nem vagy önző. A fürdő szobában való időtöltés nem önzés, vagy hiúság. Minden 17 éves lány szeret szépítkezni, törődni saját magával. Természetesen a barátaidat és családtagjaidat sem szabad elhanyagolni. Szerintem még mindig jobb, hogy a fürdő szobában vagy, mint hogy drogozz vagy igyál.
2008. júl. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

egyszerű!!!

ember változz meg, ne legyél az!!!!

2008. júl. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ezek alapjan szerintem sem vagy onzo. Csak mert sokat foglalkozol magaddal... Aztan? Ez a koroddal is jar + lany is vagy. Nekem is mindig ezt mondta az anyukam hogy mindig csak magammal foglalkozom, onzo vagyok stb, pedig annyira nem volt igaza, inkabb o volt az es azert volt ram mindig kiakadva. Ilyen szempontbl is megvizsgalhatod a dolgokat szerintem. Es annyira nem volt igaza, hogy mara mar az lett a gondom, hogy ne adjam fel mindig teljesen onmagam masokert. Hat szoval ha tudod, mikor mit kell tenni, es kepes vagy felismerni a fontos dolgokat, akkor hajra, mert meg fogod tudni oldani ezt a kerdest :)
2008. júl. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat megint!

Kedves utolsó válaszoló, sajnos ebben van valami, valóban, titkolni se kell, de az a baj, hogy más is mondja. De itt megint előjön, hogy mindenki másra érti... És marha idegesítő, mert rákérdezek, és vagy kikerülik a választ, vagy teljesen hülyeséget mondanak. Nem értem én ezt. Könnyű mondani, de megmagyarázni..

2008. júl. 17. 18:42
 9/15 anonim ***** válasza:

Foglalkozz csak annyit magaddal, amennyi idő józanul szükséges ahhoz, hogy jól ápolt legyél.


Szeresd a családodat, szüleidet, közvetlen környezetedet, aztán tágítsd ezt a kört.


Törődj másokkal, főleg azokkal, akikkel senki sem törődik - gyengékkel, betegekkel, elesettekkel, szegényekkel. Bőségesen fogsz találni ilyen embereket.


Próbáld meg mindenkinek kivétel nélkül az emberi méltóságát tisztelni, és ne viselkedj úgy senkivel sem, mintha kevesebbet érne, mint te. Ne akarj mindig a középpontban lenni, hanem tudjál más sikerének is örülni akkor is, ha közben te "láthatatlan" vagy.


Ha így teszel, és nem az a motivál ebben, hogy az emberek szeressenek, hanem mert ez a helyes, akkor senki sem mondhatja rád joggal, hogy önző vagy.


Ha meg mégis, akkor csatlakozom az előttem szólókkal, kérdezd meg, hogy pontosan mire mondják, és ha igazuk van, akkor azon változtass.


---

Úgy gondolom, hogy "nem önzőnek" lenni azért nehéz, mert a "visszájáról" fogalmaz meg valamit, aminek a "színe" szerintem úgy fogalmazható meg, hogy SZERESS.

2008. júl. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Nos, ez nagyjából mind megvan. Úgy gondolom, bármiféle emberi kapcsolat alappillére a kölcsönös tisztelet. Segítek elég sok emberen, ezt elmondhatom. És a barátaimat is szeretem. De itt van ez a dolog, hogy ha velük nem történik semmi.. Igazából vagy csönd van, vagy én beszélek :I Ez elég sokszor kínos így. Mégegyszer köszi a válaszokat!

2008. júl. 17. 22:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!