Miért ez a neve: Csernobili atomerőmű? Rosszul tudom, hogy maga az atomerőmű pritypaty-ba volt?
ma: 16:30-nak
(Bár nem tettél a mondat végére kérdőjelet, gondolom ironikus kérdésnek szántad.)
Az USZSZK (Ukrán Szovjet Szocialista Köztársaság) állami tervbizottsága a felmérések eredménye alapján a kijevi terület Kopacsi falujához közeli helyszínt javasolta az új létesítmény helyéül. A megfelelő kiterjedésű építési telek biztosítása érdekében Nagorci és Podlesznij falvakat lerombolták. Az új erőmű a tervekben a „csernobili erőmű” nevet kapta.
Ergo: Mivel az erőmű nem lakott területen, hanem azok környékén épült (egyiktől kicsit messzebbre, a másikhoz kicsit közelebb) a Tervbizottságnak választani kellett egy nevet,és mint azt fentebb már leírtam, a JÁRÁSKÖZPONT nevét választották. Ha ezzel nem értesz egyet, (mármint a névválasztással) talán érdeklődj, vagy reklamálj az akkori döntéshozók valamelyikénél. :D)
Csak mellesleg: nem "pritypaty"-nak, hanem Pripjaty-nak hívják az adott települést.
Tudom, telefonról gyorsan feldobtam a kérdést :D:D:DD
pritypaty:D:DD:
Csernobili Vlagyimir Iljics Lenin Atomerőmű volt ám a hivatalos neve. A baleset után már csak CsAE-ként említették, mára ez lett a hivatalos neve.
Nem Pripjatyban van az erőmű, de tény, hogy sokkal közelebb van hozzá, Csernobilhoz. Csernobiltól körülbelül 20, Pirpjatytól 5 km-re van. Az erőmű építésekor még nem létezett / nem volt lakott Pripjaty. A környék legnagyobb városa akkor még Csernobil volt.
Tvrtko ezen mondata már-már anekdotává vált.
Mondjuk azon kevés mondatai egyike, amik hiteles.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!