Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vajon jó-e az én ízlésem,...

Vajon jó-e az én ízlésem, gondolkodásmódom?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ostoba kérdés, de a kétségeim adnak indokot arra, hogy feltegyem itt. 14 éves vagyok, és nagyon szeretek olvasni (főleg 19. századi angol irodalmat), szeretem a klasszikus zenét (kedvenceim: Csajkovszkij, Chopin), és a művészeteket. Idén nyárra azt terveztem, hogy még inkább művelődni fogok. Az iskolai szünetekben is folyton olvasok, és a napokban fülembe jutott, hogy eme ízlésem miatt "lestrébereztek" a hátam mögött. Lehet, hogy igaz volna, ha szeretnék művelt lenni? Nem tudom. Igazság szerint egy kicsit befolyásolható vagyok, tudom, rossz tulajdonság. Mostanában nem hagynak nyugodni az efféle gondolatok. Az öltözködésem sem olyan, mint amit egy "mai 14 évestől" elvárnak (fehér galléros blúzokat, és blézereket hordok), úgyhogy a ruházati stílusom is elég visszafogott, amit úgy ítéltem meg, illik is az egyéniségemhez. De most beleült a fejembe az a kétség, hogy mi van, ha tényleg nem jó az ízlésem (mármint a korombeliekhez viszonyítva), hisz akkor nem véletlen, hogy oly kevesen szeretik azokat, amiket én. De én eddig egyébként nem is gondolkoztam ilyenekben. A klasszikus zenét is imádom, nagyon szeretem hallgatni, de mostanság bennem van az a gondolat, hogy mi van, ha nem jó ez az irányzat, nem ezt kellene nekem hallgatnom? Én mindig elmegyek a komolyzenei koncertekre, és nem nagyon látok a nézők soraiban velem egykorúakat. És ha mások meglátják, hogy olyan műveket olvasok, mint pl.: Jane Eyre, vajon lenéznek? És tényleg "nyomi" volnék (ma ilyesmi szleng kifejezéseket mondanak), ha a nyarat nem eszetlen bulizással, hanem olvasással és művelődéssel szeretném tölteni? Nektek mi a véleményetek róla? Nagyon fontos lenne számomra. Előre is köszönöm! 14/L

2013. jún. 5. 20:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem vagy nyomi, azonban a többiek(a csorda) szemében az leszel valószínű. No persze az más kérdés, hogy miképpen reagálod te le ezt.

Hozzáteszem nem attól leszel művelt, hogy komolyzenét hallgatsz és sokat olvasol jó könyveket.(Vágó István is szeret olvasni és komoly zenét hallgatni).

Én is szeretek olvasni de ezzel nem vágok fel.

2013. jún. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Én nem vagyok olyan "műértő sznob", aki mindenkit lenéz, aki butább nála. És soha nem vágnék fel az olvasással. De a művelődést nem az olvasás alatt értettem, hanem szeretnék mindenféle ágazattal megismerkedni (pl.: művészetek, tudomány, stb...).
2013. jún. 5. 21:05
 3/8 schocko ***** válasza:
A többiek azért próbálnak egymáshoz hasonulni, mert egyedül túl gyengék. A te utad a nehezebb, viszont nem érdemes önmagadat becsapnod. Néha azért kíváncsiságból, vagy a játék kedvéért lehet kicsit kipróbálni a többiek szokásait is...
2013. jún. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy jó, ez vagy te! Ilyennek születtél, te így vagy tökéletes! Én kedvelem az ilyen embereket. 14/L
2013. jún. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi a véleményem? Hogy egyedi vagy, és nagyon különleges. Ne adja a fennvaló, hogy beállj a többiek közé. Lehet, hogy most lenéznek, de szerinted kinek lesz jobb élete később? Annak, aki minden éjszaka a szervezetét, agyát, személyiségét rombolja, vagy annak, aki művelt, és értelmes? Ha neked ez tetszik, akkor minden rendben. Ne érdekeljen más véleménye. Az egyetlen vélemény ami számít, a tiéd. Ezt soha ne felejtsd el.

Lesznek nagyon nehéz napjaid is valószínűleg emiatt, hogy te egyéniség vagy, de akkor se állj be a csordába. Ha változik az ízlésed, az úgy rendben, de ne azért változzon, mert befolyásolnak. Próbálj leszokni a befolyásolhatóságról. Kerüld az olyan embereket akik befolyásolni akarnak. :) 15/L

2013. jún. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Teljesen rendben vagy.Én is folyton olvastam a szünetekben, sőt órán is, a pad alatt...A klasszikus zenét is szeretem, bár én inkább a Mozart-Vivaldi-Beethoven triót szeretem, sőt , egy ideig zongoráztam is.Azért amikor tetőtől talpig bőrbe öltözve acélbetétesben szegecsekkel kiverve tombolok egy Rammstein koncerten, ezt nem igazán nézik ki belőlem...De miért ne lennék normális?Hidd el te is az vagy, csak sajnállak egy kicsit, hogy egy ilyen szar világban kell élned, hogy feltedd ezt a kérdést.

20/F

2013. aug. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Varga Zsófia Dóra válasza:
Én is ugyanezzel küszködök. Az sem segít túlságosan, hogy zenei pályára megyek, így éjjel-nappal zene. Nem kell velük foglalkozni. Nem baj az, hogy nem vagy olyan, mint a többiek. Ha gondolod barátkozz össze olyanokkal, mint te. :)
2014. ápr. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tudom, már nem annyira aktuális a kérdés, de szerintem ezzel semmi baj nincs! Sőt a többi osztálytársaddal van az igazán nagy baj. Végigbulizzuk az éjszakát, kérünk valakitől piát, elcsórjuk a nagyi cigijét azt kész? Ez a divat? Hát ha így folytatják, nem sok értelmes gondolkodású ember marad a földön. A tik-tokról meg inkább ne is beszéljünk. Engem is kiközösítenek, mert szeretek olvasni, alkotni, és nem popot meg k-popot halgatok, amiről inkább csak ennyi a véleményem:🤮
2021. júl. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!