Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Régen (20 vagy több éve) hogy...

Régen (20 vagy több éve) hogy kerestek és találtak maguknak állást az emberek?

Figyelt kérdés

Ezt úgy értem hogy akkor még nem volt net, kevesebb napilap, stb. Szóval kinézték a telefonkönyvből a céget és felhívták vagy személyesen mentek be?

Ez azért érdekelne, mert manapság az internetes álláshirdetéseket nézve arra jutottam hogy a régi módszerekkel lehet csak álláshoz jutni. Mert akár örökké is várhatnék mire egy olyan állást hirdetnek meg aminek megfelelek.


2013. ápr. 26. 13:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Ismerősöktől, családtagoktól hallották ha épp üresedés volt valahol vagy csak úgy bementek személyesen és volt hogy már aznap dolgoztak is. Illetve a cégek hirdettek még hirdető táblákon is, főleg idénymunkák előtt amikor sok ember kellett egyszerre! Ezt szülőktől- nagyszülőktől hallottam!
2013. ápr. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A munkahelyek kapuja mellett volt kint egy tábla, amin szerepeltek az aktuálisan szabad munkahelyek. Tehát ha láttad, hogy pl titkárnőt keresnek, akkor csak be kellett sétálni és jelentkezni.

Lényegesen egyszerűbb volt minden..

2013. ápr. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát kár hogy manapság már nem így megy. Mert hallottam hogy legtöbb helyen csak belső körökben hirdetik meg, így aki nem oda tartozik nem is tud róla.
2013. ápr. 26. 13:50
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez tényleg így van! Illetve a meglévő kollégák ugye beviszik a saját ismerőseiket. Így akinek nincs széleskörű kapcsolatrendszere, az nehezebben talál.
2013. ápr. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!