Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Sátánisták! Mit gondoltok?

Sátánisták! Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi vagyok a sátánisták világnézetére. Nyugodtan jöhetnek hosszú válaszok, mi a véleményetek egyes dolgokról, miben nyilvánul meg a sátánizmusotok?

2013. jan. 12. 19:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok sátánista de akár az is lehetnék.

ha jobban utána olvasol a sátánizmusnak akkor ez nem is egy elbukott szektás dolog.

A sátánisták az életet tisztelik,nem hoznak kecskeáldozatokat,mert tisztelik az életet és az egyént.

[link]

2013. jan. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! És az is érdekelne, hogy egy ilyen sátánista, amit belinkeltél, elítéli-e az ördögimádók véres tetteit? (tudom, ez kicsit paradox, de biztos van rá példa)
2013. jan. 12. 19:59
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én egy 22 éves lány vagyok. 14 éves koromban ismerkedtem meg a sátánizmussal, és azóta vallom azt. ma már nem folyok bele olyan aktívan ebbe a dologba, de a nézetem ettől függetlenül nem változott. A sátánisták nem hisznek sátánban(!)

Számunkra a "sátán" egy archetípus, olyan tulajdonságok megtestesítője, amik jellemzik a sátánistát.

Maga a hit elnevezése a sátán szóból fakad [satan (latin) ellentét] ami csak annyit takar hogy a kereszténységgel nem megegyező dolgokat képvisel. A kereszténységben megnevezett sátánhoz köze nincsen! Képviselés alatt értem azokat a dolgokat amiket a sátán 9 kinyilatkoztatása magában foglal ( [link] ezek egyébként csak irányelvek nem ragaszkodom görcsösen hozzájuk, és szerintem ez a normális.

A sátánisták számára is létezik Isten, amelyben hinni óhajt (ha szükségét érzi) mert isten nem személyként, hanem a világot egyensúlyban tartó jelenségként definiálja.

Persze ott van még a Földi sátánizmus 11 törvénye... ( [link] hozzáteszem, hogy nem minddel értek egyet. Főleg a 10-essel mivel ma már nincs kannibalizmus, de a védekezéssel egyet értek. a 11. törvényben viszont az utolsó mondat az ami számomra "sok". a sátánisták tisztelik az életet, szeretik és élvezik azt, és nem tudnának ártani senkinek sem. én imádom az állatokat van 2 cicám is (Lucifer és Felhő :D) Sokan összekeverik a sátánizmust az ördögimádattal (pedig azokat mi marhára nem csípjük) ők állatokat áldoznak fel ölnek, vandálkodnak, ami a sátánista életvitelétől messze áll. Mi nyugis emberek vagyunk.

A sátáni bűnökkel pedig abszolút egyetértek, és sajnálom, hogy sokan nem veszik észre hogy mi folyik ebben a világban.

Nagyjából ennyi jutott most eszembe. Ha kérdésed van, szívesen válaszolok.

2013. jan. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen, közben én is utánaolvastam, és pont azt gondolom, amit leírtál. Meglepően szimpatikus a LaVey-i sátánizmus, viszont azt is olvastam, hogy a teista sátánisták lenézik a LaVey-i sátánizmust.

És lenne még egy kérdésem. Akik hisznek a mágiában, azok mivel tudják bizonyítani, hogy létezik? Mert ahogy olvastam a sátánisták erősen kötődnek az okkult tudományokhoz.

2013. jan. 13. 19:36
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

Azok akik aktívan foglalkoznak vele azoknak bizonyíték az amit elértek vele. Lehetnek ezek különböző szertartások által kért dolgok, események. vagy történések. Akik hisznek a mágiában azoknak nem szándékuk másoknak bizonyítani azt, csak azért hogy ők is higgyék. Ez amolyan "saját bőrödön tapasztalod meg" dolog, és ezáltal döntesz amellett hogy hiszel benne vagy ellene.

Persze ügyesnek kell lenni ahhoz, és nagyon figyelmesnek, hogy sikerüljön amit el akarsz érni.

2013. jan. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

[link]


Ez az igazság!!

És.. a LaVey féle "sátánizmus" csak ateizmus. Annyi a különbség, hogy ezek az ateisták nem szeretik a keresztényeket, az alap ateisták meg csak szimplán lesz@rják, mint a többi vallást. Nem helyénvaló rá a "sátánizmus" kifejezés. A Sátánizmus másról szól.. önmagunk és a világ spirituális fejlesztéséről.

2013. jan. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is csak hajlok felé.

Múltkor néztem Paxeltő egy olyan videót amiben hasonló érvei voltak a srácnak a sátánizmusról.

Először is a szenvedés,amiről gondolom senkinek sem kell.meséljek,mindenki szenved,de aki egész életében csak fájdalmat kap?

Isten semmit nem tesz,legalább lejöhetne megmutatni magát hogy hello én vagyok Isten,de amúgy ahelyett hogy megmutatná hogy ő jó hagyja hogy azt higgyünk ami nekünk jó,így honnan tudjuk meg az igazságot?

Egy balfék valamikor kitalálta hogy a Sátán a kísértés meg a gonosz de neki gondolom semmi bizonyítéka nem volt erre.

És ha valaki Isten ellen van nem azt jelenti hogy rossz.

Honnan tudod hogy Sátán nem jó?

Hülyeségnek hangzik de mivan ha a végén kiderül hogy a sátánistáknak volt igazuk?

Valaki kitalálta hogy milyen a dínók hangja,valaki kitalálta hogy a gyerekek az iskolában tanuljanak felesleges dolgokat amire 110% nem lesz semmi az életben .

Valaki kitalálta hogy a gazdagok biztos k**va jófejek

És valaki kitalálta hogy a Sátán csak rossz lehet..

Nem is ismeri,és amit én a legjobban utálok az előítéletesség,miért kell egyszerre hinni valakinek csak mert Istennel van? Lehet kitalálta lehet nem de ha nem is láttad,nem is ismered,miért kell azz hinned hogy rossz? Honnan tudod hogy nem egy elveszett lélek? Lehet hogy nem de honnan tudjam meg az igazságot? Egyik sem mondja meg nekem.

Itt a világban több keresztény van mint Sátánista de azok is hazudhatnak ám.. és jó nélkül nem lenne rossz sem.

2021. okt. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!