Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyi a felmondási idő? Mit...

Mennyi a felmondási idő? Mit tegyünk az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

Páromat tegnap (2012. október 1-én) küldték el egy multi cégtől rendes felmondással. Tudni kell, hogy 2011. március 7-e óta dolgozott a cégnél egy munkaerő-kölcsönzőn keresztül. Tegnap közölték vele a munkaerő-kölcsönzőtől, hogy a nagy cég nem kívánja tovább igénybe venni párom munkáját. Ez volt az ő indokuk, viszont a nagy cég nem indokolt meg semmit (azt mondták páromnak, hogy nem kötelességük). Ez mennyiben igaz?

A másik viszont az, hogy a felmondási időt 15 napban határozták meg, amikor is nem kell bejárnia páromnak dolgozni. Mindenhol (neten, az új munka törvénykönyvében,...) azt olvastam, hogy a felmondási idő minimum 30 nap, maximum 6 hónap. Még a kollektív szerződésben sem lehet 30 napnál kevesebbet meghatározni. Elolvastam a kollektív szerződés ezen részén, de semmiféle kitétel nincs a felmondási időt illetően. Semmi konkrétum nem szerepel benne, nincs napokban meghatározva.

Mit lehet tenni ilyen esetben? Ha valakinek van valamiféle ötlete, szívesen fogadom. Köszönöm



2012. okt. 2. 12:03
 1/5 anonim ***** válasza:
A munkaadó dönthet úgy hogy eltekint a felmondási idő felétől, vagy akár az egésztől. - ÉN így tudom!
2012. okt. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Antimod ***** válasza:

"A munkaadó dönthet úgy hogy eltekint a felmondási idő felétől, vagy akár az egésztől"


Nem vagyok szakjogász, de tudtommal ez csak a közös megegyezéses esetre vonatkozik.

2012. okt. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bocsánat, de pnt ezért írtam oda, hogy "én így tudom". Nem azért mert biztos vagyok benne...
2012. okt. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A munkavállaló is megszüntetheti rendes felmondással munkaviszonyát; neki még indokolnia sem kell a felmondást, elegendő, ha erre vonatkozó jognyilatkozatát írásban közli a munkáltatóval. Rendes felmondás esetén a munkaviszony nem azonnali hatállyal, hanem csak bizonyos mértékű felmondási idő elteltével szűnik meg. A felmondási idő 30 nap, amely a munkáltató által munkaviszonyban töltött időtől függően hosszabbodik meg. A felmondási idő mértékét az alábbi táblázat tartalmazza:


Munkaviszonyban töltött idő

Felmondási idő 30 nap +

3 év

5 nap

5 év

15 nap

8 év

20 nap

10 év

30 nap

15 év

30 nap

18 év

40 nap

20 év

60 nap


viszont ezek a munkaerő kölcsönzős dolgoknál úgy van h mindig hosszabbítgatják a szerződést..tehát 1ben vlt ez vagy 3-6 hónapos turnusokban?

2012. okt. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ez a munkaviszony határozatlan idejű volt. Vagyis 2011 március 7-től 2012. október 1-ig folyamatosan a munkaerő-kölcsönző alkalmazottja volt (a multi cégnél).
2012. okt. 4. 07:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!