Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A szeretetet hogyan lehet...

A szeretetet hogyan lehet kimutatni? Egyáltalán miből tudhatom azt, hogy szeretek egy adott személyt?

Figyelt kérdés

Tudom, ez fura kérdés, de nekem ez nem igazán egyértelmű.

Másoknak is van ezzel gondja?

Nem igazán tudom, hogyan lehet kimutatni. Sőt, igazából nagyon azt sem tudom, milyen szeretni.

Ha szeretem valakinek a társaságát és jól érzem magam vele, az szeretet? Vagy ha van valaki, akivel jól érzem magam, szeretek vele lenni, de ha nincs velem, akkor nem érzem a hiányát, ugyanakkor ha felmerül egy újabb találkozó, akkor várom, hogy vele legyek?

És kimutatni hogyan lehet? Ez ösztönből jön? Mert én még azt sem tudom, hogy ki tudom-e egyáltalán mutatni.

Egy ismerősöm azt mondta, ez nálam abban nyilvánul meg, hogy tudok hülyülni az illetővel. Mondjuk ez tényleg kiváltság, mert nagyon kevés embert engedek magamhoz annyira közel, hogy bizonyos legyek abban, ha teszek előttük valamit, nem néznek gyökérnek, tudják, hogy egyszerűen csak meg akarom nevettetni őket. Mert egyébként igen, bolond vagyok, de nem a szó negatív értelmében.

De még ha közel is engedek valakit magamhoz, nem adom ki magam. Soha, senkinek sem mondom el a legmélyebb érzéseimet, gondolataimat, de hogy miért, azt nem tudnám megmondani. Volt is már rá példa, hogy valaki, aki nagyon jó barátom teljesen váratlanul kezdett olyan dolgokról kérdezősködni, amiről sosem beszéltem vele, megkérdeztem tőle, hogy miért csak most jut ez az eszébe és a válasz ez volt: ' Mert nem tudok rólad semmit.'

Nos, azt hiszem, ez már így is hosszú, nem is folytatom. :D

Köszönöm mindenkinek, aki elolvasta és előre is köszönöm a válaszokat.

21L


2012. szept. 23. 21:05
 1/1 A kérdező kommentje:

Még egy gondolat: néha kifejezetten érzelmi 'autistának' érzem magam. Mert egyébként ha el is veszítek valakit (nem halál, csak megszűnik a kapcsolat), nem okoz fájdalmat, nem őrlődöm miatta. Bár ez az idei évben volt jellemző.

Mondjuk ha visszagondolok az elmúlt 7-8 évre, azt hiszem, tudom, miért vagyok most ilyen.

Mindegy. Azért ha tudtok valamit tanácsolni vagy hozzászólni a kérdéshez, csak tegyétek.

:)

2012. szept. 23. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!