Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Cigányok/romák (bocs ha a...

Cigányok/romák (bocs ha a kifejezés sértő) nektek mi a véleményetek a magyarokról?

Figyelt kérdés

A magyar véleményeket a cigányokról már tudom és vannak, akiknek személyes tapasztalataik vannak, de sokan vannak az előítéletűek.Na mindegy.Most ennek a fordítottjára lennék kíváncsi, hogy nektek mi a véleményetek rólunk?

(utólag is bocs ha a cigány kifejezés sértő)



2012. aug. 24. 23:42
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
6%
Nem bűnöző a cigányok 90-95 %-a, hanem a börtönökben az elítéltek aránya 90-95 % a cigányok javára. Ezen nincs mit magyarázni.
2012. aug. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
60%

De miért lopnak? Miért laknak cigánytelepeke, viskókban? Miért vannak a települések szélére rekesztve? Miért nem engedték be őket a magyar városokba a középkorban? Miért ők Magyarország legszegényebb 1,5 millió embere?

Ők így szeretnék? Nekik ez így jó? Biztos, hogy ez csak az ő hibájuk?

2012. aug. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
60%
Vegyük alapul akik a városban élnek, viszonylagos jóléteben. Róluk is megvan a véleményünk, a beszédük és a viselkedésük alapján.
2012. aug. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
56%
Akkor csak legyen.
2012. aug. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
25%

Sok ember nem engedi őket beilleszkedni, elszigetelődik tőlük. Igen, már durva a helyzet. Én sem laknék szívesen egy cigányfaluban, mert nagy a szegénység, bűnözés, de ez azért van, mert kirekesztjük őket. Nem akarunk cigány barátokat, nem akarunk cigány szomszédot.. stb. És persze, ilyen cigány szomszédot én sem akarok, mert mára nagyon sok cigány igénytelen, lop..stb. De ha ezt a folyamatot hagyjuk, hogy íy menjen, még ennél is jobban eldurvulhat a helyzet. Nem bánhatunk velük ilyen mostohán,. hiszen ez így nekünk se meg nekik sem jó.

Persze ehhez egy gazdag országban kéne élnünk, hogy ez teljesen megoldódjon, de azért mi is tehetünk egy kicsit. Például ha a buszon van egy cigány mellett hely, opdaülhetünk mellé, hogy ne érezze kirekesztve magát. Mert a kirekesztettség miatt olyanok, amilyenek. Én egy olyan faluban élek,Pest megyében, ahol a lakosság kb. 40%-át romák adják. Nekem gyerekkorom óta voltak cigány barátaim, és a pátyi társadalom nagyon befogadó módon állt a cigányokhoz, annak köszönhetően, hogy itt nem telepen, hanem a magyarok közt élnek. Nem falat húztunk egymás közé, hanem megismertük egymást, és ha nincsenek kirekesztve nem fognak lopni..stb, hanem a többségi társadalom normáihoz alkalmazkodnak, de nem teljesen asszimilálódnak, mert a nyeklvüket, zenéjüket, táncaikat megőrzik. Remélem, hogy a pátyi minta az ország többi részén is meg fog valósulni.

2012. aug. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
27%

"De miért lopnak? Miért laknak cigánytelepeke, viskókban? Miért vannak a települések szélére rekesztve?"

Azért, mert nincs pénzük drágább telket venni lusták dolgozni az adóinkból élnek.

"Példák ezreit tudnám felsorolni arról, hogy milyen helyzetekbe kényszerülnek bele csak a származásuk miatt.( cigány gyerek nem lehet kitűnő"

Lehetne ha nem lógna a suliból és nem terrorizálnál a magyar tanulókat.

2012. aug. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
60%

Nézzük csak meg Németországot. A németek befogadó módon bántak a muzulmánokkal, és nem lopnak, orvosok nagy részét ők adják, tanárok, egyetemi hallgatók kerülnek ki közülük. Mert a németek nem ,,muzulmántelepekre" nyomták be őket, hanem német-muzulmán egymás mellett él. Alkalmazkodtak a német kultúrához, nem bűnöznek, de ettől még a kultúrájuk érdemes részeit (vallás, zene, nyelv) megtartották. Persze Németország mind gazdaságilag mind gondolkodásban sokkal fejlettebb, nyugatiasabb, mint szerény országunk, de szerintem ehhez nem csak a pénz szükséges. De sajnos a tapasztalataim azt mutatják, hogy mindig a szegény országokban, térségekben vannak nemzetiségi, etnikai problémák. Amíg a Kádár korszak volt, és nem volt ilyen nagy szeghénység, munkanélküliség, nem is volt ennyi baj a cigányokkal, akkoriban kezdeményezték Pátyon a cigányok faluba invitálását. Tehát a rosszabb állapotú elhagyatott házakat kicsit kikerálták, és a romákat odaköltöztették (persze nem kényszerűen, csak aki akrt, de szerencsére két család kivételével az összes akart) Be akartak illeszkedni, és sikerült. Ma sem gazdagok, de itt nincs olyan, hogy a magyar gyerekek meg a cigány gyerekek külön osztályban vannak..stb. Itt a magyar embereknek sok cigány barátjuk van, az én baráti körömben is megtalálhatók egyaránt cigányok, magyarok. Amíg a cigányok a falu szélén éltek, lopások, bűnözések voltak. Amióta befogadtuk őket, nem érzik magukat idegennek, nem viselkednek idegnként. De sajnos, ma ebben a rossz gazdasági helyzetben, Magyarországon pont az elszigetelődés megy. A kis faluk elcigányosodnak. (a 600 fő vagy annál kevesebb lakossal rendelkező települések 40%-ban teljesen elcigányosodtak. Ez kb. 300 települést jelent)

Tehát nem eltávolodni kell tőlük, hanem be kell őket fogadni, egyformán kezelni őket, és akkor megoldódnak a problémák.

2012. aug. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
45%

Szegény ártatlan cigányok. Mindenért a magyar a hibás mert kirekesztik őket. Miattunk nem találnak munkát, miattunk lopnak, miattunk vannak börtönben, csak mi magyarok vagyunk a hibásak, az egész életükért.

Valahol ott kezdőtne a tisztelet irántuk, hogy elvégzik a nyolc általánost, tanulnak, és nem segélyért szülik a gyerekeket. Akik persze, hogy nem tudnak munkát kapni végzettség nélkül, így ők is szülik a gyerekeket. Ez a magyar mentalitástól távol áll!!!

Megtanulnák használni két magyar szót: Köszönöm, szívesen.

Tudjátok voltam már olyan helyzetben, hogy az utcán bicikliztem és utánam köpött, hogy büdös magyar. Ezért tiszteljem? Fent már leírták, hogy egyáltalán nem tisztelik a magyarokat, Innentől lehet írni, hogy kivannak rekesztve, nem szívleljük őket. De ameddig nem tanulnak meg beilleszkedni addig a helyzet marad. Mindenkinek saját magának kell tanulni, és nem rögtön az ötöst követelni, ahhoz valamit le kell rakni.

2012. aug. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
55%
Akkor legyen igazad. Legyél boldog. Nem szeretek buta, tudatlan emberekkel vitatkozni. Főleg nem olyan dolgokròl, amihez lövésük sincs.
2012. aug. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
5%
Azért buta mert más véleménye? Ez mindent elárul rólad.
2012. aug. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!