Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Cigányok/romák (bocs ha a...

Cigányok/romák (bocs ha a kifejezés sértő) nektek mi a véleményetek a magyarokról?

Figyelt kérdés

A magyar véleményeket a cigányokról már tudom és vannak, akiknek személyes tapasztalataik vannak, de sokan vannak az előítéletűek.Na mindegy.Most ennek a fordítottjára lennék kíváncsi, hogy nektek mi a véleményetek rólunk?

(utólag is bocs ha a cigány kifejezés sértő)



2012. aug. 24. 23:42
1 2 3 4
 1/38 anonim válasza:
88%

A magyarok nagyrészt útálják a cigányokat, személyes tapasztalatból, pedig előbb meg kéne rendesen ismerniük őket, nem mindegyikük olyan, mint például a Mónika Showban.Nekem édesapám roma, én senkinek semmit sem ártottam, mégis az általános iskolában rengetegen kigúnyoltak, azt ugyebár egyikük sem tudta hogy én szinte minden nap könnyes szemmel mentem ezért haza.Ez alapján az embert megítélni egy nagyon rossz dolog.Ezek ellenére én nem adtam fel, középiskolában pedig sok barátot szereztem és egy csodaszép barátnőt is (nem cigány..).

Idővel persze ott is kiderült, hogy apám roma, de a legjobb barátaim kiálltak értem, senki sem gúnyolt ki miatta, mivel egyátalán nem nézek ki cigánynak, és nem viselkedek úgy.A barátnőm miután megtudta, egy kicsit neheztelt rám, hogy miért nem szóltam előbb, ugyanakkor mégsem hagyott el, és bár most 19 éves vagyok, még mindig együtt vagyunk.

Tehát én ismertem meg gerinctelen embereket, akik a viselkedésük alapján, inkább ők mondhatnák cigánynak magukat.Szerencsére viszont jó embereket is lehet találni, akiket én megismertem középiskolában.Életem legszebb éveit töltöttem ott, még most is tartom velük a kapcsolatot, és a barátnőmmel azóta is nagyon szeretjük egymást.

Valamint, én attól még, hogy félig roma vagyok, nem vagyok rasszista, senkit sem ítélek el a bőrszíne vagy nemzetisége alapján, mindig is ilyen ember akarok maradni.

2012. aug. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
61%
"nem mindegyikük olyan" Ezt mindenki tudja, de azt is, hogy 90/10 % az rány kb. szerintem. Nagyon kevés rendes van közöttük, bár akad.
2012. aug. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem sok az a 10 %, én olyan 2-3-ra tenném max. Én is ismerek rendes cigányokat.
2012. aug. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
64%
az előttem szólónak igaza van, én is ismerek nagyon jó fej és kedves cigányokat. amúgy már abból is látszik, hogy nem a gané fajtából vagy, hogy cigányt mondtál. a mocskos lopós, erőszakos f@szok meg szégyenlik a saját nemzetiségük. és a kérdezőnek: nehogy már bocsánatot kérj azért mert cigányt írtál. AZOK!! én szerintem az a fajta akire gondolsz és mindenki gondol, az itt nem fog neked válaszolni, ellentétben azzal akik békében élnek velünk lsd:fent
2012. aug. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
25%

A legtöbb cigány utálja a magyarokat.Sokan nem is tudják hogy a mi adónkból kapják a segélyeket de akik tudják is azok ilyeneket mondanak ha nem kapnak elég segélyt hogy "Há nem dógozik eleget az a büdös mágyár stb"


Tehát teljesen lenéznek minket és nem is nagyon érdekli őket az a tény sem hogy nélkülünk éhen döglenének.Nekik a segély az alanyi jogon jár,úgy vannak vele

2012. aug. 25. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
0%

A legtöbb cigány utálja a magyarokat!

Ezt így át sem gondoltam, de igaz. Csak az érzésüket tükrözzők vissza!

2012. aug. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
25%
Jó kifogás.Ezért kell gyilkolni,rabolni a magyarokat?Szerinted a magyarok ok nélkül utálják a cigányokat?
2012. aug. 25. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
4%
Olvastam a hírekben. El is mentek a városból a cigányok. Na ezért fogok én a jobbira szavazni, akkor még az országból is kimennek, ha győznek!
2012. aug. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
82%
Cigany vagyok. Es ezt elmondhatom hogy se en se a ciganyok nem szarmazas alapjan valogatjak a barataikat. Tehat nem tudok osszessegeben beszelni a magyarokrol. Van akit utalok kozuluk, van akit szeretek. Nem jellemzo a ciganyokra a rasszizmus, nincs cigany garda stb.
2012. aug. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
5%

"A ciganyok nem szarmazas alapjan valogatjak a barataikat."


Érdekes de származás alapján kötnek bele másokba,például a magyarokba


"Nem jellemzo a ciganyokra a rasszizmus, nincs cigany garda stb"


ÁÁÁ nem persze hogy nem.Annyira nem jellemző hogy magyarokat késelnek meg pár FT-ért.Egyébként hogy lenne már cigány gárda amikor ők nem a rendről híresek.Tévhit hogy a magyar gárda az csak a cigányok ellen van,nem rasszista szövetkezet és még cigányok is vannak ott akik rendesek

2012. aug. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!