Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért tabu ez a téma?

Miért tabu ez a téma?

Figyelt kérdés
Tehát akárhányszor meglátnak a kezemben egy könyvet, ami Adolf Hitlerről szól, elkönyvelnek Hitler imádónak. Amikor rákérdeznek, hogy miért olvasok ilyeneket, azt mondom, hogy mert érdekel... Ők azt mondják, hogy nem tudják felfogni, hogy miért érdekel egy ilyen ember. Leginkább az lep meg, hogy ha felhozza valaki a holokausztot, akkor mindenki tabuként tekinti ezt a témát. Mintha benne lenne az alkotmányban, hogy erről tilos beszélni. Úgy érzem a mai fiatalságon, hogy egyre inkább kezdik a történelmünkben lévő rossz dolgokat tabuként kezelni. Pedig látszik rajtuk, hogy nem értik hogy miért történtek, hogy történtek. Azt tudják, hogy volt egy gonosz "bácsi", akit Hitlernek hívtak, és ő csináltatott mindent... Pedig ezt már nem törölhetjük ki az emberiség történelméből, mert megváltozhatatlan. A kérdés az, hogy miért kezelik sokan úgy, mintha erről nem szabadna beszélni, pedig véleményem szerint akkor értenénk meg igazán...
2012. jún. 21. 21:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tabu,de mostanában sok netnáci isteníti Hitlert. Ha ilyen könyvet olvasol,téged is annak tartanak.
2012. jún. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Sokan nem szeretik a történelem ezen részét, mert félnek, és mert megvetik. Ezért nem akarnak róla beszélni. És sokak túl hamar ítélkeznek. De szerintem ha ez zavar téged, akkor nyilvánosan inkább ne olvass ilyen könyveket.
2012. jún. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem annyira zavar, hogy nekem beszólnak, mert én tudom, hogy nem vagyok egy neonáci... :D Csak ez az egész számomra furcsa...
2012. jún. 24. 00:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!