Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mekkora egy fikarc? Sokszor...

Mekkora egy fikarc? Sokszor hallottam, hogy "egy fikarcnyit sem érdekel", de ebből csak annyira tudok következtetni, hogy nem valami nagy, de akkor pontosan mekkora is?

Figyelt kérdés
2009. máj. 25. 00:54
 1/3 anonim ***** válasza:
68%
a fikarcnyi az nagyon kicsi, centire nem tudom megmondani pontosan neked, de olyan fél centire, egy két centire gondolok, nem csak kcisit jelenthet, hanem keveset is. Pl ételbe egy két kanálka, akkor szokták mnodani valamire, ha keveset ér, mondván: - egy fikarcnyit sem érsz stb. Valami népi eredetű elnevezés lehet, régies.
2009. máj. 25. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
A fikarcnyi szó a firkálni, firkányi, karcolatnyi, tehát aprócska, jelentéktelen, nem is írásjel, csak éppen firkalatnyi.
2010. márc. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Ugy soha nem haszanljak csak onmagaban ezt a szot hogy pl.: "Szivem, fikarcnyi perc es ott vagyok"


Mindig ott a "sem", pl.: "Fikarcnyit sem erdekel ez az egesz "



Ha hasznalnak a fikarcny szot akkor biztos megszamlalhato lenne, tehat marad a 0

2010. aug. 16. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!