Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » "Úgy érzem mintha rabszolgák...

"Úgy érzem mintha rabszolgák lennénk! "?

Figyelt kérdés

"Anyukámat és a hozzá hasonló embereket elnézve, akik napról napra küzködnek, nem engedhetnek meg maguknak egy saját lakást sem (mert még a banké, vagy mert albérlet), én úgy érzem, hogy rabszolga sorba vagyunk. Csak nekünk rosszabb, mert rólunk nem 'gondoskodik' a gazda, hanem 'önállóak vagyunk és magunknak kell kiokoskodni, hogy hogy éljük túl a holnapot.


22/L"


Szerintetek ez mennyire igaz?


2011. nov. 25. 19:44
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

A rabszolgáknak volt értéke, pénzt kellett rá áldozni. Ha beteg lett, akkor orvost kellett hozzá hívni, ami drága, tehát nagy vonalakban óvták az egészségét.

Ha netán meghalt, akkor újat kellett venni, és az még többe került.

A rabszolgáról a gazdája tudja, hogy ember, vannak érzései, lehetett sokszor még családja is, és volt ideje pihenni, alkotni, vagy legalább aludni egy rendeset.



Nézz be egy gyárba: a főnök ELVÁRJA, hogy betegen bemenj dolgozni, és sz.rik bele, ha két hét múlva meghalsz, télen megfagysz, mert nincs pénzed fára, vagy rád esik egy láda, és le kell vágni a lábad.


A rabszolgát adták-vették, volt ára, volt ÉRTÉKE.

Ma semmilyen értéke nincs az embernek. Agyon ütheti egyik a másikat az utca közepén, a tömegben, senki se mozdul, senkit se érdekel. A "gazdád" is sz.rik az egészségedre, az életedre, arra, hogy ember vagy, aki lehet családos, vagy beteg, vagy öreg.


Még a robot is többet ér, hisz az több pénzbe kerül, jobban vigyáznak rá.

2011. nov. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a rabszolgáknak nagyon rossz soruk volt, nem gyógyíttatták őket, a gyerekeik is rabszolgák voltak, korbácsolták, és csak annyi élelmet kaptak, hogy tudjanak dolgozni. Nem kérdező nem vagy rabszolga, nyugodtan változtathatsz az életeden. Akár külföldre is mehetsz, ahol jobban is kereshetsz. Egyébként pedig csak itt Mo.-n olyan fontos a saját lakás, külföldön nem.
2011. nov. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Végülis ez szerintem tökre igaz.Akkor is azért dolgozott, hogy kapjon enni, inni, legyen alvóhelye.(Sőt, akkor még gondoskodott róla valaki - ami ma már nincs.)

Ahogy elnézem a körülöttem lévőkkel is ez a helyzet. Dolgoznak, azért, hogy meg tudjanak élni, kifizessék a számlákat, kaja, autó fenntartás(amivel el lehet menni dolgozni) stb.


pl ma láttam a tvbe hogy egy férfinek 1 műtét kéne, hogy életben maradhasson, de azt csak ausztriában lehet megcsináltatni, de az meg 10 millió ft.Egyébként teljes életet élhetne a műtét után.Tehát, ha nincs pénzed, meghalhatsz. Ennyit ér az élete...Undorító ez a mai világ.

2011. nov. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bérrabszolgaság van, sokan egy életre eladósodtak a bankoknak, a gazda a "gondoskodó" állam, ami mindenbe beleszól, mit tehetsz és mit nem, hogy neveld a gyereked, hogyan és miből építsd a házad, elrabolja a pénzed. Igen, ez is rabszolgaság.
2011. nov. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Valahol ez is egy rabszolgaság, igen!

De azért nem kell ilyen tragikusan felfogni.

Nem élünk jól itt Magyarországon, ez tény, de sokkal rosszabb is lehetne.

Mondjuk van internetünk, amin itt irkálunk, másnak az sincs.

Értékeljük inkább azt, amink van.

Mondom ezt úgy, hogy az én családom mindig szegény volt.

Vagyis abszolút alsó középosztály.

Mégis szép gyerekkorunk volt, és a testvéreim és én is normális életet élünk, életvidámak vagyunk, szeretjük egymást.

Pedig gyerekkorunkban alig volt játékunk, mi csináltunk magunknak babaházat dobozból, meg bababútort gyufásdobozokból, ilyesmi...

És mégis tök jó visszagondolni azokra a nyarakra, amikor ezeket barkácsolgattuk, meg ágakból faragtunk nyílvesszőt, íjat az öcséimmel, vagy csak olvasgattunk a kertben.

Az egyetem alatt is dolgoztunk mindannyian, a kisebbik öcsém még tanul, és szintén dolgozik, elég tróger munkát, de örül neki, hogy dolgozhat, és van saját pénze.

Aztán majd lesz több pénze, mint nekem, nővéremnek, meg a nagyobbik öcsémnek.

Szóval inkább becsüljük meg azt, amink van, akkor is, ha néha a pokolba kívánjuk a főnökünket.

2011. nov. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
első, ez úgy hangzik, mint ha irigyelnéd a rabszolgákat... nem kéne... a főnököd lehet g*ci, de nem ölhet meg, nem erőszakolhat meg, nem bántalmazhat fizikailag. a rabszolgákkal mindezt megtették.
2011. nov. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!