Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Külföndön vagy otthon jobb élni?

Külföndön vagy otthon jobb élni?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok jelenleg külföldön dolgozom pincérként érettségi után egyböl kijöttem dolgozni. Jelenleg egy menöbb étteremben melozom havi 400-500 ezer forintnak megfelelö fizetésért. Gondolkodom azon hogy esetleg hazamegyek elvégezni egy diplomát mert itt elég drága a tanulás. Kérdés: megéri e hazamenni diplomát csinálni és késöbb ott elhelyezkedni(egyáltalán lehet-e) vagy pedig érdemesebb kint maradni kicsit gyengébb melokat végezni jo fizetésért? Mi a mai valoság, mondjuk a fövárosban, mik a lehetöségek? Nyilván ezt nekem kell eldönteni de nagy dilemmába vagyok, hogy mit kellene tennem.
2011. szept. 19. 03:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Milyen diplomát szeretnél? A sulit nem tudod levelezőn végezni? Hogy csak néha, vizsgaidőszakban kelljen hazajönnöd.


De nem tudom, mennyire követed az itteni eseményeket, olvastál-e a diplomásadó ötletéről, és a röghöz kötésről?

(diploma után köteles vagy X évig Magyarországon dolgozni, különben fizetsz.. szóval itt se lesz olyan olcsó a képzés)

2011. szept. 19. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
11%

Esetleg tanulj meg számolni!!!


Segítek!

Ha 500ezret keresel, az évi 6 millió Ft.

Ha mondjuk 5 évig jársz suliba, akkor az: 30 millió!

Na ennyit buksz, hogy legyen egy papírod.

Ezt a 30 millát be tudod hozni majd az esetleges díplomáddal??

2011. szept. 19. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!