Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyi pénzt illik adni a...

Mennyi pénzt illik adni a locsoló gyerekeknek?

Figyelt kérdés
Külön gondolom a szomszéd,a rokongyerekeket stb...
2009. ápr. 9. 10:31
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Békés megyei vagyok.Úgy látom nagyon megoszlanak a vélemények és mindenkinél más a szokás,igaz én nem 1000-ekben gondolkoztam azt egy kicsit én soknak tartom csak szerettem volna tudni hogy most mi a "szokás".Csoki nyuszit egyébként minden gyereknek adok.Köszönöm a válaszokat.
2009. ápr. 9. 13:25
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

Én senkinek nem adok pénzt.Nekem lányom van, bár ő még kicsi, de a későbbiekben sem fogok pénzt adni.

Amikor kislány voltam akkor adtunk pénz a fiúknak, de valaki írta is, hogy másnap az utcán már meg sem ismertek....Én szívesen vendégül látom, csokitojást adok annak a fiúnak aki meglocsol bennünket, de ezt ne pénzért tegye.

2009. ápr. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
90%
jelképessen adj neki 200ft de annál többet egyiknek se!!Ez nem a pénzről szól hanem ez egy hagyomány!!
2009. ápr. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
86%
Ezt a pénzadást gyerekeknek szörnyen nagy ostobaságnak tartom. nálunk a locsológyerekek sütit, csokitojást kapnak. ha nekem saját háztartásom lesz, tőlem sem kapnak egy fityinget sem, és ha a szülők ezen felhúzzák az orrukat, hát az őket minősíti.
2009. ápr. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim válasza:
86%

Igazából a fiúk csak a pénz miatt járnak locsolni!!

23/L vagyok és nem szeretem ezért a húsvétot mert nálunk ha nem adsz pénzt tök le néznek.

Már 5éve csak a páromnak és apukámnak engedem hogy meglocsoljon.

Sajnos a rokonaim is nagyon "tartcsák" a markukat.

2009. ápr. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Egy fillért se!Ez hülye szokás!!
2009. ápr. 15. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim válasza:
100%

Hali!


Én már nem is járok locsolni csak a családban, mivel ők megsértődnek ha nem megyek :S

Egyébként már egyik kereszténységgel kapcsolatos szokást sem tartom(tudtommal).

A szomszédok meg inkább akkor adjanak tojást, ha palacsintát akarok sütni és elfelejtettem venni... :d


(Megjegyezném, hogy régebben falun jó poén lehetett virággal illatosított vízzel "kislányokat" kergetni :D )


üdv 19/f

2009. ápr. 15. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

Én fiú vagyok, de mindig kicsit hülyén éreztem magam, mikor pénzt kaptam. A kor előrehaladtával meg egyre inkább. :\

Szerencsére pár éve már viszonylag leszoktunk a dologról, csak a szűk család maradt.


Amúgy voltatok már húsvét hétfőn pl. a Budai hegyekben? Durván sok ember van kint. Valahogy nagyon is azt érezni a levegőben, hogy mindenki elmenekült otthonról a locsolók elől. :))

2009. ápr. 15. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
én taslit adok inkább,ha vki meglocsol.
2009. ápr. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!