Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért a cigizés és a piálás a...

Miért a cigizés és a piálás a "menő" a fiatalok körében? .

Figyelt kérdés

Egyre inkább ezt tapasztalom, hogy csak a piálás, cigizés, lógás a menő.

14 éves vagyok, 8.-os. Több osztálytársam cigizik -többnyire lányok-, elég sokat isznak és buliznak. Nem foglalkoznak a tanulással, kb. bukdácsolnak. Sőt, már engem is leszóltak, hogy én kretén meg gyík vagyok, amiért nem cigizek, meg amiért jól tanulok. (Hozzátenném, hogy nem stréber vagyok, szóval nem bújom mindig a könyvet... Természetesen én is barátnőzök, kikapcsolódok, mint ahogy egy átlagos 14 éves szokott...)

Szóval akkor most az lenne a normális, ha én is ezt csinálnám? Vagy mi? Én csak a jövőmre gondolok, mert gondolom nem abból fogok megélni, hogy a kocsmában bűzlök a pia- és cigiszagtól, és a parkot fogom otthonomnak nevezni.


2011. máj. 11. 15:45
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
66%

Tudod van az a réteg aki csak a mának él, és van aki távlatokig elképzeli a jövőjét.

Én bevallom neked mellébeszélés nélkül, hogy abszolút nem érdekel a tanulás de azért tartom magam hogy ne kerüljek gondokba.


A ciginek tényleg nincs értelme, én is csak füveset szoktam szívni meg iszok egy keveset jó kedvig. Sose láttak emberek még utcán fetrengeni meg hányni. Ez nem szégyen, nyugodtan néha megihatsz te is valamit meglátod nem a világközepe és semmivel nem leszel rosszabb/jobb, a tanulásodra se fog rá nehezedni


Sokan mondják a felnőttek közül hogy a mai fiatalság maga a pokol, igazuk van mert én is így látom magam de élni kell mégpedig addig míg kötetlen vagy és szerelemtől szabad.

Én fateromból tudok kiindulni aki már 40 lesz nemsokára de még mindig meló után ki megy ide oda motorozni, neki ez az öröme



Viszont még fiatal vagy nagyon, a korodbeliekbe azt nevelték bele hogy soha semmi károsat ne csinálj, a barátaid függetlenenül attól hogy mikkel foglalatoskodnak még nem lesznek hajléktalanok és analfabéták.


Mindenkinek van egy maga által szabott mércéje, amibe lehet éppen több kódorgás fér bele mint tanulás


Te tudod mit akarsz magaddal az életben, de néha jó egy kis magánélet ebben a rohanó világban

18/F

2011. máj. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Vree ***** válasza:

Kétfajta ember van: az egyik aki azt válaszolja, nagyon helyes hogy felelősségérzeted van, örülünk hogy ilyen fiatalok is vannak, és hogy nagy marhaság lenne elzülleni csak havernyomás miatt.


A másik azt mondja hogy nem árt az senkinek, férfit fargott belőlem hogy nem lógtam ki, és úgyis kinőttem.


Sztem döntsd el te hogy akarsz e baromságokat csinálni hogy jobban elfogadjanak. Én se tettem, mégse lett belőlem magányos láma. :) Amint ezek a kölykök kinövik ezt a kort, egy lapon lesztek megint úgyis.

2011. máj. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
73%

Olyan fura.

Hetedikes vagyok.

Az osztályba át jön egy, egyértelműen más társaságból származó, lány.

Cigizik, és nem érdekli a tanulás.

De mi kiröhögjük őt. Sokáig azt hittem, hogy ez mindenhol így van. Hogy szánalmas, ha valaki hülye és cigizik.

Úgy tűnik nem. Szeretem ezt az iskolát.

2011. máj. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

ez mind csak azért van mert ezt látják a másiktól.ha olyan társaságba kerülsz amibe benne is akarsz maradni akkor úgy is azt teszed amit muszáj.és valamilyen szinten ez kamaszkorban divat.de persze mindég vannak kivételek és ez jó.főleg az h már ilyen korban mondhatni felnőttként viselkedsz.

én is ilyen voltam ittam cigiztem drogokat is próbáltam mind azért h elmeséljem mind azt az élményt másnap amit azelőtti este csináltunk(már amire emlékszünk)és idővel rájöttem h ennek semmi értelme.

szerintem jól teszed h nem vagy olyan mert semmit nem tanulsz belőle.max lesz egy csomó értelmetlen sztorid amit majd egyszer elmesélhetsz valakinek akit ez nem is érdekel:)

2011. máj. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
ahova én járok ott szinte minden 8-os lány és fiú piál meg cigizik-.-"szerintem ez szánalmas...én is 14 éves vagyok és egyáltalán nem tartom menőnek ezt a dolgot..én is kipróbáltam már a cigit..egyszer..de minden embert legalább életbében egyszer kipróbálja:)és nekem az fúúúj volt:Sengem nem lehet arra rávenni hogy:"gyere itt egy cigi..szívd el aztán megyünk bebaszniiiii"...-.-"ez egyáltalán nem jó dolog sztem:)
2011. máj. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Tudtod te, hogy hány 14 éves gondol a jövőjére? Ez ritkaság ám :) De szerintem ezt te is tudod.
2014. ápr. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!