Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért a cigizés és a piálás a...

Miért a cigizés és a piálás a "menő" a fiatalok körében? .

Figyelt kérdés

Egyre inkább ezt tapasztalom, hogy csak a piálás, cigizés, lógás a menő.

14 éves vagyok, 8.-os. Több osztálytársam cigizik -többnyire lányok-, elég sokat isznak és buliznak. Nem foglalkoznak a tanulással, kb. bukdácsolnak. Sőt, már engem is leszóltak, hogy én kretén meg gyík vagyok, amiért nem cigizek, meg amiért jól tanulok. (Hozzátenném, hogy nem stréber vagyok, szóval nem bújom mindig a könyvet... Természetesen én is barátnőzök, kikapcsolódok, mint ahogy egy átlagos 14 éves szokott...)

Szóval akkor most az lenne a normális, ha én is ezt csinálnám? Vagy mi? Én csak a jövőmre gondolok, mert gondolom nem abból fogok megélni, hogy a kocsmában bűzlök a pia- és cigiszagtól, és a parkot fogom otthonomnak nevezni.


2011. máj. 11. 15:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
Maradj ilyen. Majd rájönnek ők később, hogy rosszul csinálták. A kérdésedre, hogy miért ez a menő, nem tudom a választ, talán ezt látják otthon vagy a tvben...
2011. máj. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

A kérdésben a válasz: mert menő. Értelmét abban kell keresni, hogy olyan világot élünk, ahol olyan műsorok nézettek, mint a VV. Ahol mindent a szex és az erőszak ural, no meg a retardáltság. Ahol ciki, ha nem vagy síkhülye.

Ez van. Te maradj olyan, amilyen vagy.

2011. máj. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom...én 10 éve voltam ilyen fiatal, nálunk ez nem volt menő. jártunk bulizni, de kb. 16-17 éves korunktól, ittunk is néha, de nem rúgtunk be, cigizni meg a társaság 1/4-e cigizett. Drogokat kb. az egész gimi felső évfolyamaiból 10 gyerek próbált, de egy sem használta rendszeresen. Most teljesen mást látok. De szerintem ne foglalkozz ezzel, fognak ők még irigykedni rád, menj bulizni majd, de mértékkel, most még egyébként se való neked ez, szerintem. Jól teszed, hogy inkább tanulsz, értelmesebb dolgokat csinálsz. 27N
2011. máj. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert tilos. És aki olyat csinál, ami tilos, az menő - ilyen a lázadásokkal teli kamaszkor.


Ha legális lenne a dohányzás 18 alatt, fele ennyien sem cigiznének a korosztályodból.

2011. máj. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%
ajj még hány ilyen kérdés lesz? minden ember más és kész, te ilyen vagy, ők olyanok ennyi. 8. végén amúgy meg engem sem érdekelt a tanulás már nagyon... elég volt az, hogy átmenjek év végén, most gimibe vagyok 4-es 5-ös tanuló, cigizek, járok bulizni is hurrá ilyen az élet. Ne foglalkozz a többiekkel te ilyen vagy és kész, ha nem akarod nem teszed
2011. máj. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
70%

Unalmasak már ezek a kérdések. Te rosszul érzed magad, kisebbségi komplexusod van a népszerűbb osztálytársaiddal szemben, és itt vársz megnyugtatást hogy értékes ember vagy. Majd jönnek egy csomóan, aztán elmondják hogy milyen jóravaló gyerek vagy, az osztálytársaid meg mind f*szfejek, és r*bancok (ezt a szót különösen szeretik az olyan lányokra használni akinek 18 előtt van pasija)


A cigizés meg a piálás nem menő, ők se tartják valószínűleg annak, csak kamaszok, és lázadnak, ki akarnak próbálni mindent amit "nem szabad". Majd később megjön az eszük, a cigiről leszoknak, inni meg max ünnapnapokon fognak mint minden normális ember. Én is ittam, cigiztem kamaszkoromban, aztán mégis ember lett belőlem. Tanulj továbbra is, és élj egészségesen, ne másokkal foglalkozz hanem magaddal. Ennyi.

2011. máj. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
69%

Elmúlt fél évben az Rtl-n egy csodás műsor ment este 19:00-tól. Abban minden benne volt, amit egy tini 'fontosnak' tart manapság az életben.


Én is dohányoztam (16 évesen), ittam alkalmanként, ha szórakozni mentünk a barátokkal (havi 2-3 alkalom), volt, hogy lógtam a suliból (minden gyerek átesik rajta) ... de korán sem voltam ilyen 'súlyos' probléma, mint amilyen ma 1-2 fiatal az utcán, szórakozó helyen, iskolában ...

Nálunk sosem vert meg egy diák egy tanárt, sosem szólt vissza neki, megalázó videók se készültek egymás megveréséről (mert nem is voltak).


Azért, mert te nem csinálod, attól még nem vagy kevesebb, SŐT! több vagy. Ne foglalkozz velük, nem érdemes.

Úgyis megvan a saját baráti köröd, az legyen a 'fontos', amit ők gondolnak és a családod.

Azért, mert nem szívsz 14 évesen napi 2 doboz cigit, nem vagy alkoholista, nem lógsz majdnem mindennap a suliból és nem drogozol, attól még nem vagy kevesebb !!!

2011. máj. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
67%

szerintem se változz meg:) nem menő az, amit a többiek csinálnak...hanem egyenesen gáz...de majd évek múltán belátják, vagy ha nem, akkor egy részeges senkik lesznek...

ne foglalkozz azzal, mit mondanak, amúgy is másik suliba mész, ott majd biztosan találsz hozzád hasonló, rendes barátokat:)

örülök, hogy te ilyen normális vagy...:)

2011. máj. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Mindig van valamilyen buta divat, Nem kell követni! Majd megbánják. Te vagy az okos. Ne változtass. Később majd ők irigyelnek.
2011. máj. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Helyesen már írta valaki: Azért, mert tiltva vannak!

Közép suliban majd ezek mellé bejön még a tanárok alázása, gyorshajtás, zenehallgatás órán. Az élelmesebbeknél a "bizniszek".

2011. máj. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!