Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerinted mi lesz, ha meghalun...

Szerinted mi lesz, ha meghalunk? Ugy értem, mi van a halál után?

Figyelt kérdés

Tudom biztos volt már ilyen kérdés, de minél több válasz tudok annál több közül birok válogatni, hátha az enyémnél van jobb is:

Szerintem ha meghalok ujra kezdem az életemet, persze az előzőkre nem emlékszem, csak a megérzéseimből és DeJaVu-ből tudom kicsit moderálni az életemet, igy mindig másképp alakul.

Szerintetek?

Mert azt elég nehéz elképzelni hogy nem történik semmi.... :P


17-f


2009. febr. 23. 20:05
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
62%
Lehet.De én azt is eltudom képzelni hogy nem történik semmi.MErt mért történne?ÉS mért ne történne?
2009. febr. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Nem tudom, ilyen téren nem tudok sokat, de mivel a szerelmet is sikerült felkutatnom, hisz az is csak egy kémiai folyamat a szervezetünkben, eldöntöttem hogy ezt is fel fogom kutatni, lehet hogy nem vagyok tudós, de ha utánna járok találhatok egyet-smást.

Ha elgondolod, ez egy olyan kérdés amit eddig az emberiség élete során senkinek nem sikerült felfednie, és nagyon félek attól hogy semmi nem lesz ha meghalok, kész vége enyi, többet nem látom a szeretteimet, stb........ Ez igy nem helyes, biztos van valami elvégre anyi mindent nem tudunk még, és anyi olyan furcsa eset van......

Persze ezekről a fura esetekről csak itt-ott hallani, semmi konkrét tényeket nem tudunk, igy a legtöbb ember kitalál dolgokat, stb stb :) mindenki hinni akar valamiben, én az igazságban akarok hinni!!!

Szóval van valakinek valami szotorija?

2009. febr. 23. 20:23
 3/32 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem semmi sincs. Már miért lenne? Mielőtt megszülettünk mi volt? Semmi. Én nem hiszek se a pokolban, sem a mennyországban. Mert ha lenne, akkor mit csinálnék végtelen ideig? Mert gondolj bele, mi is az a végtelen? Csak képzeld el, hogy sose halsz meg, mert jön még egy nap, még egy, és még egy. Sosincs vége. Szerintem ilyen nincs. Nincs olyan, hogy se eleje, se vége. Szóval szerintem egy sötét, üres semmi van, ahol már nem létezünk, nincs testünk, nincs lelkünk, nincsenek érzéseink, nem gondolkodunk. Szóval semmi. Szerintem ez van, nemrég én is sokat gondolkodtam erről.

Elle (l/14)

2009. febr. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
67%

Nemtudom, de ha rájossz /bár az lehetetlen/ akkor szolj, mert én nagyon félek a haláltol! A halál utáni állapot szerintem sotét,és csendes... és amitol a legjobban félek, hogy halálom után kozvetlenul látni fogom még a családomat, ahogy sírnak, és nem olelhetem át oket, sot még annyit sem mondhatok, hogy "ne sírjatok"...

Tudom, hogy nem konkrétan ez volt a kérdésed, de arra is válaszolva picii..valahogy ugy képzelném el, hogy tobb dimenzio van...és mindenhol ugyanazok vagyunk, ugyanugy élunk..csak más életkorban...talán ez lehet az oka, ahogy te írtad a "Dejavu" érzésnek!

2009. febr. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Lehet, de én nagoyn félek a haláltól, a semmi érzéstől, el se tudom képzelni mi lesz ha háborúra kerül a sor, az egy biztos hogy inkább ugy halok meg hogy azért ölknek meg mert nem akarok háboruzni, minthogy csatába mást gyilkoljak le, hisz akkor vége az egésznek, nincs semmit több, pedig képzeld menyi mindent tehetet volna még........

A legroszabb ellenségemnek se kivánomk a halált :(

2009. febr. 23. 22:12
 6/32 anonim ***** válasza:
81%

De meghalni muszály... Senki sincs, aki nem halt volna meg, mindenkinek meg kell halnia egyszer. Szerintem, ha nem lenne vége, akkor nem tudnánk értékelni az életünket. Bár mondjuk sokan még így sem tudják. Én is félek tőle, szerintem nincs olyan ember, aki kicsit sem félne. A semmit meg már szerintem nem fogjuk érezni. Mert nem lesz SEMMI. Elhiszed, hogy én emiatt depressziós voltam hónapokig? Nem volt kellemes... Mindig csak arra gondoltam, egyszer vége és nincs se tovább, se második esély (szerintem). Esetleg ha szeretnél, írj privit és beszélgethetünk erről.

Elle

2009. febr. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
44%

én meg épp ellenkezoleg vagyok ezzel...tudom, hogy egyszer vége...akkor mi a fenének 3 foiskola,miért tanuljak évekig, miért épitsem meg álmaim házát...stb...

szerintem én is depis vagyok! nagyon sokat gondolok a halálra...már betegesen sokat!és én is nagyon félek a "semmitol" Az lenne a legjobb ha várnának ott fenn/vagy lenn, vagy ki tudja hol/..ha tudnám, hogy találkozok még a szeretteimmel akkor nyugodt lennék...de pl. ha most meghalok,és a szerelmem 30év mulva hal meg,akkor már ugysem hozzám "szaladna" :(...na most mondja valaki, hogy komplett vagyok...biztos el lehetne értelmesebben is magyarázni amit érzek, de sajna nemtudom!

2009. febr. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Hát én biztos hogy utánna fogok járni, már azon is gondolkodtam hogy bemegyek a kórházba szólok pár dokinak hogy valami nagy bajom van, megfogok egy grafit ceruzát és bedugom a legelső konektorba, ha sikerül akkor tudom hogy mi van odaát és a szerint élek, ha meg nem akkor pehh, de túl sokat ér az életem hogy játszak vele.....

Majd irok privibe Elle ha több időm lesz :D

2009. febr. 24. 09:12
 9/32 anonim ***** válasza:
81%
Én meg biztos vagyok benne, h van valami utána. Sőt! Hitetelen voltam sokáig ebben a kérdésben én is, egészen az apukám haláláig. Olyan élményben volt részem, amit másnak soha nem hittem volna el én sem! 3 éve történt. Apukám korházban volt. Én dolgoztam, és egyszer olyan érzésem támadt, hogy ott van mögöttem. Rá fél órára kaptam egy telefont, siessek a korházba. Apukám haldoklott, ÉS EZT CSAK OTT TUDTAM MEG, ELÖTTE FOGALMAM SEM VOLT RÓLA! Tudom, hogy a munkahelyemen az az érzés nem csak képzelet volt, hanem valóság! Eljött hozzám elbúcsúzni. Hiszem, h halálunk elött is képesek vagyunk kiszállni a testünkből, akk halálunk után miért ne? Rengeteg ilyen élményben volt már részem, higyjétek el, van utána lét!!!! Kérlek titeket ne itéljetek el ez miatt.
2009. febr. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Nekem is van egy ilyen sztorim, hihetetlen, nem tudom pontosan az egészet elmondani, nem is tudom hogy hogy volt, minden esetre azt tudom hogy a dédapám pontosan 10 nappal a születésem előtt halt meg, igy esély nem volt rá hogy lássam hogy néz ki, képünk nincs róla, én mégis bármikor bárkinek bárhol leirom pontosan hogy nézett ki, a halya szinét, hogy ált a halya, stb stb stb, honnét tudom? Fogalmam sincs, egyszerüen emlékszem rá, még valahogy a születésem előtt láttam, szinte biztos vagyok benne hogy az élet után is van valami, és ki akarom deriteni!!!

És abban is biztos vagyok hogy a szerelemnek is köze van az egészhez, hisz még mindig nem tudják az emberek, hogy mért pont azt a kiválasztott személyt választja a szervezetem mikor bele szeretek....

2009. febr. 24. 10:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!