Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Amióta az eszemet tudom,...

Amióta az eszemet tudom, iránytévesztő vagyok. Nagyon gáz ez?

Figyelt kérdés
Egészen pontosan a jobb, bal irányokat keverem. Már kicsi koromban is a pl az emeld a jobb kezed felkiáltásra én a balt lendítettem. Nagyon cikinek érzem, ma is beégtem ezzel kapcsolatban. Pedig nem vagyok csökkent értelmű, semmi ilyesmi. Közületek van itt olyan, aki hasonlóval küszködik? Miért van ez? Borzasztóan szégyellem. Adódhatnak emiatt komolyabb gondjaim is az életben? (egy lány)
2009. febr. 19. 19:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok, 22 éves nő vagyok, és ha azt mondják, hogy mit tudom én, a második utcánál fordulj balra, akkor először el kell gondolkodnom, melyik a bal, gyakran mind két kezemmel író mozdulatot kell tennem, hogy rájöjjek, melyik az ügyesebb, és innen szoktam tudni, melyik irány melyik. Jó tudni, hogy nem csak nekem van ezzel gondom. Én már odáig jutottam, hogy ha egy bizonyos helyre el akarok jutni, ahol még nem voltam és csak valami útmutatást kaptam, hogy itt jobbra, itt balra, akkor már jó előre végiggondolom, hogy mikor melyik irányt kell választanom, nem ott helyben gondolkodom. Kíváncsi leszek, mi lesz, ha autóm lesz majd egyszer. Jártam kreszre, és ott örök problémám volt, hogy kinek is van elsőbbsége.
2009. febr. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok iránytévesztő, de amúgy nem gáz!!!!Erről nem te tehetsz!
2009. febr. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Néha én is tévesztem. De én ilyenkor arra szoktam gondolni hogy melyik kezemmel írok, és így egyszerű. már nincsenek is vele problémáim. 14/L
2009. febr. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Néha én is tévesztem.
2009. febr. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Hm, szerintem nem annyira gáz, de ha nagyon zavar, akkor pszichológushoz, mozgásterápiát értő-művelő emberkéhez elmehetsz segítséget kérni. Ők lehet, hogy tudnak segíteni. (Egyik rokonom ilyennel foglalkozik)
2009. febr. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem gáz. Neked legalább van rá normális magyarázatod is... én még 33 évesen is olyan szórakozott vagyok néha, hogy összekeverem a jobbot a ballal. És sajnos a kezes dolog sem segít, mert mindkét kezemmel tudok írni.
2009. febr. 20. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én azt olvastam, hogy a jobb-bal kérdés főleg a nőknek okoz problémát. Van valami tudományos magyarázat rá, de nem emlékszem mi. A lényeg, hogy én is így vagyok vele. Ilyenkor én arra gondolok, hogy melyik kezembe fogom a kanalat. Még kisgyerekként így tanították nekem, és bennem maradt. Érdekes, soha nem az jut eszembe, hogy melyikkel írok, pedig csak a jobb kezemet használom írásra.
2009. febr. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, jó tudni, hogy nem csak én vagyok ilyen.

csak tudjátok tényleg borzasztó ciki, amikor ismeretlen emberek közt olyan helyzet teremtődik, amikor felmerül a bal-jobb dolog, és én következetesen bal felé fordulok jobb helyett, vagy fordítva... ezektől a helyzetektől tartok mindig. az autóvezetéstől is ezért tartok, hogy majd kikészül az oktató mellettem idegileg, nekem meg lesül a bőr a képemről:S meg még sorolhatnám az ilyen élethelyzeteket.

2009. febr. 20. 17:15
 9/11 A kérdező kommentje:
amúgy 23 éves vagyok...
2009. febr. 20. 17:15
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Látom, többen is vagyunk iránytévesztők :) Nálam már oviban elszúrhatták a dolgot, amikor az óvónéni azt mondta, hogy "mindenki vegye a jobb kezébe a ceruzát!" akkor én már bajban lehettem... igaz, még nem tudatosult bennem, hogy balkezes vagyok. De tény, hogy kisgyerek korom óta el kell gondolkodnom azon, hogy melyik a jobb és melyik a bal. 1-2 mp gondolkodási idő után már megy a dolog, de amikor vezetni tanultam, előfordult, hogy nem volt ennyi időm végiggondolni, hogy merre is kell kanyarodnom. Azóta talán már javult a helyzet, a vezetésben nem okoz gondot az iránytévesztésem (balkezességgel kombinálva), de ha azt mondják nekem: emeljem fel a jobb karomat, akkor 10-ből 4-szer rossz karom lendül :D
2009. febr. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!