Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Én magyarnak számítok?

Én magyarnak számítok?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Én Skóciában születtem, de 18 évesen idejöttem.

6 éve élek itt, egy évet szolgáltam a magyar Honvédségben is, a skót állampolgárságomat megszüntettem, és már nem tartom magam skótnak. Valójában sose tartottam, nem szeretem azt az országot. A magyart kiválóan beszélem.

Szóval én most jogosan mondhatom magamról, hogy teljesen magyar vagyok? igazából senki se venné észre, de a saját lelkiismeretem miatt kérdezem.


2011. febr. 15. 20:36
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
77%
Csak akkor, hogyha a szüleid magyarok. Ha csak az egyik, akkor félig. Attól hogy valaki máshová költözik élete során, nem jelenti azt hogy más nemzetiségű, akármilyen nyelven beszél...
2011. febr. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%
Nemzetiseget valoban nem tud valtani, de allampolgarsagot igen es igenis magyar, foleg, hogyha az elete nagy reszet ott eli le es magyar allampolgar, o is magyarnak erzi magat. Itt nem pusztan arrol van szo, hogy annak erzi magat, meg papiron is az. Attol, hogy valaki valahol szuletett, ami az etnikumat meghatarozza, meg valtoztathat az allampolgarsagan es lehet tobb identitasa.
2011. febr. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!