Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Én magyarnak számítok?

Én magyarnak számítok?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Én Skóciában születtem, de 18 évesen idejöttem.

6 éve élek itt, egy évet szolgáltam a magyar Honvédségben is, a skót állampolgárságomat megszüntettem, és már nem tartom magam skótnak. Valójában sose tartottam, nem szeretem azt az országot. A magyart kiválóan beszélem.

Szóval én most jogosan mondhatom magamról, hogy teljesen magyar vagyok? igazából senki se venné észre, de a saját lelkiismeretem miatt kérdezem.


2011. febr. 15. 20:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
75%
Nem. De isten hozott, és érezd magad otthon!
2011. febr. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
75%
nemigen. skóciában születtél. de ha anyád/apád vagy rokonod magyar akkor lehet magyar rokoni szálad
2011. febr. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Kösz.
2011. febr. 15. 20:42
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Az a magyar, aki annak vallja magát. Ráadásul Te jogilag is magyar állampolgár vagy. Igen, magyar vagy.
2011. febr. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Csak akkor mondhatja magát valaki Franciának, Skótnak, Magyarnak ha ott születik vagy rokonai azok?
2011. febr. 15. 20:44
 6/22 A kérdező kommentje:
utolsónak. Köszi. :D
2011. febr. 15. 20:44
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem magyar vagy:)
2011. febr. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Akkor vagy magyar, ha annak érzed magad! Isten hozott kis hazánkban, ha ez így van :)
2011. febr. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Magyar vagy, igen.

A születési helyhez annyit, hogy én ismerek olyat, aki azért született Malmöben, mert a szülei éppen ott voltak, amikor megszületett. Semmi svéd szála nem volt, elég tágas családfáján mindenki magyar volt, magyaros neve is volt, csak egyszerű turisztikai okokból kifolyólag nem Magyarországon született. Szóval a születési hely nem zárja ki a magyarságot.

Hogy külföldön éltél sokat, az megint csak nem zárja ki. Vannak olyanok, akiknek szülei, nagyszülei 1956-ban emigráltak, mondjuk az USA-ba, de megmaradtak magyarnak, gyermekeiket megtanították magyarul, ismerik és tartják a magyar népszokásokat stb. Akkor ők nem magyarok? Sőt, hogy ne is menjünk annyira messzire: itt a Kárpát-medencében is vannak ilyenek, akiknek mindehhez még el sem kellett menniük otthonról - egyszerűen csak meghúzták alattuk a határt egyik napról a másikra.

2011. febr. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

20:42-es vagyok.

No és ha - tegyük fel - egy magyar pár éppen Kínában nyaral, amikor a gyermekük megszületik (hamarabb érkezik a gyerek a vártnál), akkor kínai lesz a gyerekük??? :D

Mindenki tudhatja a történelmi tanulmányaiból, hogy nagy sok néppel keveredtünk. És ha megpiszkálnák az emberek családfáját, talán nem sok olyan ember lenne, aki "tiszta" magyar. Tehát akkor mi alapján mondjuk azt, hogy valaki csak akkor magyar, ha magyar rokonai vannak? Tudom, lesznek itt még szitkozódások, de vállalom: nem szabadna ebből politikai kérdést csinálni.

2011. febr. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!