Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Én magyarnak számítok?

Én magyarnak számítok?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Én Skóciában születtem, de 18 évesen idejöttem.

6 éve élek itt, egy évet szolgáltam a magyar Honvédségben is, a skót állampolgárságomat megszüntettem, és már nem tartom magam skótnak. Valójában sose tartottam, nem szeretem azt az országot. A magyart kiválóan beszélem.

Szóval én most jogosan mondhatom magamról, hogy teljesen magyar vagyok? igazából senki se venné észre, de a saját lelkiismeretem miatt kérdezem.


2011. febr. 15. 20:36
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Én nekem nincsenek magyar rokonaim, de itt élek a barátnőm magyar. Szolgáltam is a Honvédségnél. ezek után mondhatom magyarnak magam.
2011. febr. 15. 21:02
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

No, tehát: 1. védted a hazát. 2. magyar nőt választottál (a legjobb választás).

Mi kell még?

2011. febr. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
:D kösz.
2011. febr. 15. 21:21
 14/22 •ß• ***** válasza:
78%

Tényleg nincsen benned semmi magyar,és ilyen jól beszéled a nyelvünket? :) Ez igen,minden tiszteletem :)

Csatlakozom a többiekhez,isten hozott nálunk,ha a szívedben magyarnak érzed magad,akkor az is vagy. :)

2011. febr. 16. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy "úgy nem vagy magyar", de téged jobban magyarnak tartalak, mint azokat a "magyarokat", akik szidják a saját országukat, vagy más nemzetiségűnek vallják magukat. Tehát az én szememben magyar leszel ;)
2011. febr. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan mondhatod magad magyarnak. És Skóciát se tagadd le azért, nincs abban semmi tagadni való.
2011. febr. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 KatzenMayer ***** válasza:
100%
Izig vérig magyar
2011. febr. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
ha magyarnak érzed magad akkor magyar vagy ;)
2011. febr. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Első gondolat, ami felmerült bennem, csupán a kérdés kapcsán: aki ilyet kérdez, az magyar. :)
2011. febr. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy eleg bonyolult kerdes, mert egy felol magyar mindenkeppen vagy, hisz magyar allampolgar vagy. Viszont az etnikumodat nem tudod megvaltoztatni, igy skot is vagy.


Nalam ugyanez van. Kulfoldre jottem ki fiatalon es en ugy gondolom, hogy a kettos identitas mukodik a legjobban. Magyarul az, hogy skot vagy, nem zarja ki, hogy magyar legyel es ez forditva is igaz.


Szoval en azt mondanam, hogy te mindketto vagy. Skot es magyar is. Miert zarnak ki egymast? Ha megtartottad volna a skot allampolgarsagodat, skot-magyar lennel, igy - skot allampolgarsag nelkul - szerintem a legpontosabb megnevezes a skot szarmazasu magyar.

2011. febr. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!