Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha a futárnak mondom, hogy...

Ha a futárnak mondom, hogy várjon már 3 percet meddig gyorsba kibontom a csomagot megnézni jó-e az úgy rendben van? Ti , ki szoktátok bontani helyszinen , vagy nemfoglalkozós helyzet?

Figyelt kérdés

Ha gyorsan kibontom és nemjó nekem mégsem a termék , akkor azzal a futárral bissza is küldhető, ?



Vagy, hogy működik ez helyzet?



Köszönöm



szept. 15. 08:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy rendben van, ellenőrizheted a csomag tartalmát átvétel előtt, és ha nem oké, vissza is küldheted. Én mondjuk nem szoktam, például azért, mert ha ilyesmit rendelek, akkor azt a munkahelyemre szoktam, és a portás veszi át. Viszont pont nemrég történt olyan az egyik munkatársammal, hogy rendelt valamit, törötten érkezett meg a csomag (kívülről is láthatóan össze-vissza volt nyomva), és hát minő meglepetés, a tartalma is össze volt törve, és átvette kibontás nélkül, szóval ha van rá módod, érdemes átnézni.
szept. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"Ha a futárnak mondom, hogy várjon már 3 percet meddig gyorsba kibontom a csomagot megnézni jó-e az úgy rendben van?"

Rendben van. Szólásszabadság van, azt mondasz a futárnak amit akarsz. Neki viszont nem kötelessége várakozni rád, pláne, hogy a legtöbb esetben a fizetésére is kihatással van a várakozás.


"Ti , ki szoktátok bontani helyszinen , vagy nemfoglalkozós helyzet?"

Teljesen felesleges, a futár semmit nem tud az adott helyzettel kezdeni - legfeljebb felvehet egy jegyzőkönyvet, miszerint a külső csomagolás sérült. A többihez semmi köze.


"Ha gyorsan kibontom és nemjó nekem mégsem a termék , akkor azzal a futárral bissza is küldhető, ?"

Elméletileg igen, de nem úgy, hogy pikk-pakk odaadod neki, vigye vissza. Egyrészt ugye vissza kell csomagolnod, másrészt az eladónak jelezned kell hogy elállsz a vásárlástól, és majd ő megmondja, mi a módja a visszaküldésnek.


Egyébként ha online vásárolsz, 14 napon belül indoklás nélkül elállhatsz a vásárlástól - ha pedig sérült a termék, azt az eladó felé is jelezned kell, nem csak visszaküldeni.

szept. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha látható sérülés van a csomagoláson és jelzed, hogy ellenőriznéd a beltartalmat, akkor meg kellene hogy várja, esetleges jegyzőkönyvezés miatt.


De az hogy rendben megérkezik a csomag és te mondjuk egy ruhát rendeltél amit gyorsban felpróbálnál, hogy jó-e a méret, azt nem köteles megvárni.

szept. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A feladó és a futárcég között kötött szerződéstől függ,a postánál régebben volt ilyen lehetőség,-egy kibontott doboz piktogram jelzés volt a feladóvevényen-manapság nem tudom.

Ahoz tartozott egy jegyzőkönyv és spéci ragasztószalag amivel visszaragasztották az át nem vett csomagot-nem csak úgy felkapta és bevágta a furgonba hogy vissza feladónak mert nem tetszett a címzettnek...

Egy átlagos csomagot biztos nem lehet bontogatni-mert rögtön felmerül a kérdés hogy ki fizeti a visszaküldést és azt le is kell papírozni-míg a bonthatóan feladott csomagnál nyilvánvaló hogy a feladó magára vállalja.

Ha 14napon belül küldöd vissza azt sem csak úgy odadobod a postán hogy küldjék vissza hanem fizetni kell érte-legfeljebb visszautalják.

szept. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!