Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kompresszornál mikor rakom...

Kompresszornál mikor rakom vissza a csatlakozásokat lehet csőmenet rögzítő és tömítőt használni?

Figyelt kérdés

például ilyet [link]

Az az igazság itt ott teflon szalag mellett is van kis sziszegés sőt ahol jön ki a visszacsapó szelep a kompresszor tartályából ott is ereszt kicsit és ezt is megszeretném oldani.



szept. 6. 00:57
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
0%
Kompresszornál a csatlakozásoknál való szivárgás elkerülése érdekében többféle tömítő- és rögzítési módszer használható. Az általad említett csőmenet rögzítő és tömítő termékek, mint például a csőmenet rögzítő ragasztók, hasznosak lehetnek a szivárgások megszüntetésében. Igen, csőmenet rögzítő és tömítő anyagok, mint például a csőmenet tömítő ragasztó, használhatók a csatlakozások szivárgásának megszüntetésére. Ezek az anyagok segítenek a menetek szorosabb zárásában és a szivárgások megelőzésében. A teflon szalag is egy gyakori megoldás a csőmenetek tömítésére. Ha sziszegés tapasztalható, akkor érdemes lehet az érintett csatlakozásokat újraellenőrizni, esetleg alkalmazni csőmenet rögzítőt és tömítőt a szivárgások megszüntetésére.
szept. 6. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:

Ha teflon mellett szivárog, akkor kevés volt a tekerés vagy eleve rossz irányba lett feltekerve.


Egyáltalán biztos, hogy a menetnél szivárog, nem máshol? Lehet egy elöregedett alkatrész is.

szept. 6. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:

2/


Biztos,hogy ott szivárog átnéztem teljesen az egészet.

szept. 6. 13:02
 4/41 A kérdező kommentje:

1/


Szereztem is próbából egy ilyen menet ragasztó és tömítő folyadékot aztán meglátjuk.

szept. 6. 13:03
 5/41 anonim ***** válasza:

Ha menetrögzítőt nyomsz bele, számíts rá, hogy nem lesz egyszerű kitekerni, ha mégsem ott van a hiba. Ennyi erővel csapágyragasztót is nyomhatnál bele, az a tuti... Esetleg a sima teflonszalag helyett próbáld meg ilyennel:


[link]

szept. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:

Az #1-es válasz ChatGPT-s, ne törődj vele.


Ha teflonnal szivárog, akkor tömítőanyag sem fogja megoldani a problémát. Ott vagy valami repedés van az anyagban vagy máshol szivárog.

szept. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
#6 Való igaz, viszont azt sem venném biztosra, hogy a kérdező szakszerűen használta a teflonszalagot. Ha túl sokat tekert rá, attól is szivároghat.
szept. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

6/


Nincs semmilyen repedés át lett nézve.Pláne,hogy mivel használtan vettem a kompresszort átnézve utólag az összes csatlakozást a lecsapó szelepnél pl egyik sem volt meghúzva és a tartályba rögzített lecsapó szelep se fix szóval valószínű azért is engedi ott is kicsit a levegőt.

szept. 6. 20:03
 9/41 A kérdező kommentje:

5/


Azért ennyire hülye nem vagyok tudom,hogy több féle verzió van a menet rögzítőből.Olyat vettem amit könnyen tudok oldani ha szerelni kéne az eszközt meg a boltban és kérdezték,hogy mennyire rögzítsen ha véletlenül szét kell szedni az extra erős bajos lenne.Ezért is vettem közepes erősségűt.

szept. 6. 20:04
 10/41 anonim ***** válasza:
#8-9 Akkor mégis hol lehet a hiba, ha nem a tökéletlen szerelésben és a tökéletlen alkatrészekben? Nem azért, de egy ideje ipari gépgyártással foglalkozok, és láttam már ilyet közelről. Elég ostoba ötlet menetrögzítőt nyomni oda, de hajrá, hiszen tapasztalat útján tanul az ember.
szept. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!