Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tényleg rossz az egyedül lét?...

Tényleg rossz az egyedül lét? Vagy csak túl hozzá szoktunk hogy vannak körülöttünk? És mi van ha elveszítjük őket és nem lesz senkink? És végül egyedül maradunk.

Figyelt kérdés
júl. 30. 23:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Nem olyan rossz.

Persze egyén függő.

Jómagam időm 90%-át egyedül töltöm. Alkotok, ami a munkám is és rendezem a házat és udvarát.


Mások ebbe a fajta elvonuló életformától kiakadnak, aki szembesül ezzel nálam.


Az emberek pedig jönnek mennek az életünkben.

Akár élve vagy halva távoznak.


Az élet folyamán ahogy idősödik az ember egyre több társunk hal meg.

Az pedig rajtunk múlik, hogy életünk folyamán teremtünk-e újabb kapcsolati formákat vagy sem.

júl. 31. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Én úgy gondolom hogyha boldog vagy csak az számít,csak ne bánd meg!
júl. 31. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Valaki ezt szereti, valaki azt. Valaki kényszerből van egyedül, más meg kényszerből valakivel. Mindkettőnek vannak előnyei (persze a kényszeren kívül). Én az elmúlt több mint 30 év nagy részében egyedül voltam/vagyok, gyorsan meg lehet szokni, ha fiatalon kezdi az ember. Ha idősebb, és eddig kiszolgálták, talán nehezebb.
júl. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Egy kicsit igen, de nem annyira. Most eléggé meglepődtem, ahogy ezt leírtam.


Utolsó közeli hozzátartozóm áprilisban halt meg. Azóta vagyok egyedül. Hihetetlenül élvezem, hogy nincs, aki ugráltasson percenként.


Apuéknál voltam néhány napot a múlt hónapban, de nem annyira élveztem az ottlétet. Egy kicsit talán. Volt azért társaságom. Meg a maradék rokonságomban bőven nagyon sokan vannak. Dunát lehetne velük rekeszteni.


Itthon szokott hiányozni az, hogy valakihez hozzászóljak. Inkább a nagy csend a furcsa. Barátom egyelőre nem akar hozzám költözni.

aug. 3. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Most olvastam az előttem hozzászólót (3-as.)


Érdekes, hogy én idősebb korban - 50 évesen - lettem egyedül. De valahogy nem érzem azt, hogy megszokhatatlan.


Nyilván nekem kell erőfeszítéseket tennem a saját létfenntartásom érdekében, de nem érzem annyira elviselhetetlen tehernek.


4-es voltam.

aug. 3. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Hogyan lehet megszokni?
aug. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy nincs más. Ez nem feltétlenül azt jelenti, hogy szereti is az ember.
aug. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A 6-os és a 7-es válasz vajon kapcsolódik valamilyen módon a 4-eshez és az 5-öshöz?
aug. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A 6-os hozzászólásra most azt válaszolom, hogy van, amikor igen nehéz elviselni az egyedüllétet.


Meg kell várni egy bizonyos szintű személyiségváltozást a haláleset után. Jó, ha a lelkisegély szolgálatnak kibeszélem a kavargó gondolataimat, hogy csillapodjon sok minden.

aug. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Ez a személyiségváltozás felkeltette az érdeklődésemet,mert most érzem úgy hogy valami történik 21 éves vagyok és nem rég költöztem egyedül egy lakásba
aug. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!