Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha valakit közmunkára és pénz...

Ha valakit közmunkára és pénz büntetésre itélnek, de van neki bejelentett munkája olyankor mi a teendő? Fel kell mondania?!

Figyelt kérdés

júl. 16. 19:20
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Munka mellett kell megcsinálnia, akkor, amikor ráér. Éjszaka, hétvégén, szabadnapokon. Sőt, olyat is ítélnek közmunkára, aki a munkája mellett tanul is - nem tudom, hogy ő hogy teljesíti.
júl. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Hetente legalább 1 napot kell ledolgoznod belőle, ez lehet akár hétvége is. Így a szombati strandolás helyett mehetsz árkot ásni, de legalább ingyen.
júl. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Nem kaptam semmiféle büntit, csak érdekelt
júl. 16. 22:26
 4/25 anonim ***** válasza:
Örülhetsz.
júl. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
#3 Bocs, benéztem a kérdést (kettes voltam, uff).
júl. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Nem gáz, a lényeget megtudtam
júl. 18. 06:11
 7/25 anonim ***** válasza:
Ha van elég pénze, akkor a közmunka kiváltható bírság befizetéssel.
júl. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
#7 Forrás?
júl. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
8: Én eleve ilyenről sem hallottam még, ami a kérdésben szerepel, hogy valakit közmunkára ÉS pénzbírságra ítéljenek. Tudtommal a közmunka egy alternatíva arra az esetre, ha valaki nem tudja kifizetni a bírságot. Illetve harmadik opcióként leülheti. De olyan szerintem nincs, hogy fizetnie és közmunkáznia is muszáj legyen egyszerre.
júl. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Nem éppen, a közérdekű munka (mint büntetés) nem váltható ki pénzzel. A pénzbüntetés meg nem fizetését változtathatják szabadságvesztésre.
júl. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!