Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha valakit közmunkára és pénz...

Ha valakit közmunkára és pénz büntetésre itélnek, de van neki bejelentett munkája olyankor mi a teendő? Fel kell mondania?!

Figyelt kérdés

júl. 16. 19:20
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
10: Amikor közmunkát dolgoztam (szoci segélyről behívva, fizetésért) akkor ott volt egy büntetésből dolgozó illető, aki azt mesélte, hogy a bíróság az ítélethirdetéskor úgy mondta: választhat 8 hónap börtön vagy a közmunka (ha jól emlékszem, 300 órányi) között. Arra már nem emlékszem, miért ítélték el, azt hiszem, lopásért vagy verekedésért.
júl. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Persze, a vádlottak válogathatnak a büntetések közül.
júl. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
12: Szóval szerinted kamuzott? Nem igazán értem, hogy mi volna benne a logika.
júl. 22. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
#13 Én sem értem, hogy mi ebben a logika, ezért kérdezek vissza. Hol van olyan bíróság, ahol kiválaszthat egy tetszőleges büntetést a vádlott? Szerintem sehol.
júl. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
14: Azt kérdezem, hogy szerinted mi a logika abban, hogy csak közmunkára ítélik, de ő azt kamuzza, hogy a börtön is lehetőség lett volna? Mit nyer evvel?
júl. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Még hozzáteszem, a büntetésből kiszabott közmunkát nem kötelező folyamatosan végezni, és ha jól emlékszem, időkorlát sincs. Az általam emlitett személy is teljesen rendszertelenül járt. Volt hogy egy héten mindennap jött. Volt, hogy csak heti egyszer vagy kétszer. És volt, hogy két hétig nem is jött. Ez mondjuk még 2008-ban volt, azóta változhatott a rendszer.
júl. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Ezúton is gratulálok a kettes válaszom értelmezéséhez. Illetve kinek állna érdekében egy anonim oldalon erről hazudozni? Abban valóban nincs logika, viszont benned sem lehet sok, ha ennyire félreértelmezted.
júl. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
17: Nem értem, mi a gond. Leírtam, amit hallottam egy büntetésből közmunkázótól.
júl. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Azzal nincs semmi gond, viszont előtte olyan irreális dolgokat állítottál, hogy nehezemre esik komolyan venni.
júl. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

19: Figyu, emlékszem, hogy így dolgozott ő is, meg egyes más büntetésből ott lévők is, rendszertelenül, nem minden héten jöttek. És ő ezt mesélte az ítélethirdetésről.

De ha te mindenáron azt akarod hinni, hogy én kamuzom, akkor igazából veszett fejsze nyele bármi további eszmecsere.

júl. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!